WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY DZIAŁAJĄCE PRZY NASZEJ PARAFII

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

OPIEKUN - ks. Rafał Wojciechowski

PREZES LSO - Adam Humeniuk

Wiceprezesi LSO - Wojciech Mikołajewski i Piotr Przybył

Wiceprezesi LSO na filiach - Jakub Kuszak, Mikołaj Janowski, Marcin Karabasz

Podstawowa grupa formacyjna w parafii. Składa się z kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Tworzą ją chłopacy w wieku szkolnym oraz studenci. Na koniec roku szkolnego 2021/2022 liczyła 37 członków, z czego 13 na filiach i 24 w Ujściu. Grupa jest odpowiedzialna za przygotowanie liturgii wszystkich uroczystości parafialnych. W ciągu roku LSO organizuje różne akcje, w czasie których zbiera ofiary na organizację letniego wyjazdu (ozdoby świąteczne, sianko, kreda i kadzidło, domowe wypieki itp). Również w ciągu roku odbywają się jednodniowe wyjazdy integracyjne. 

Do obowiązków ministranta należy uczestnictwo w dyżurach - jednym w niedzielę i jednym w tygodniu. Oprócz tego ministranci uczestniczą co tydzień w zbiórkach formacyjnych. 

Drużyny ministrantów i lektorów w marcu 2022 roku zajęły II miejsce w swoich kategoriach w diecezjalnych eliminacjach Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej. Lektorzy, po wycofaniu się mistrzów diecezji, zostali wytypowani na reprezentantów archidiecezji gnieźnieńskiej i wyjechali na ogólnopolski etap mistrzostw do Kołobrzegu, gdzie zajęli miejsce w połowie tabeli. 

ZBIÓRKA DLA KANDYDATÓW - 
ZBIÓRKA POZOSTAŁYCH - sobota o godz. 11.00

Jeżeli chciałbyś zostać ministrantem, zgłoś się do ks. Rafała lub kogoś, kto już jest ministrantem :) Wszystkich chętnych zapraszamy!

SALKA MINISTRANCKA

Ministranci od dawna posiadali w domu parafialnym swoją salkę. Z czasem zaniedbana, wymagała remontu. We wrześniu 2021 roku została przywrócona do użytku i stała się stałym miejscem spotkań LSO, oficjalnych i nieoficjalnych. W maju 2022 roku udało się ją gruntownie wyremontować. 28 maja 2022, ówczesny Proboszcz ks. kan. Robert Różański, dokonał jej uroczystego poświęcenia. 


Remont odbył się dzięki Księdzu Proboszczowi oraz ofiarnej pracy Parafian - panów Stefana, Andrzeja, Piotra, Andrzeja, Piotra i Adama. Swoją cegiełkę dołożyli sami ministranci, odświeżając krzesła, półki itp., a także rodzice ministrantów, pomagając w poremontowych porządkach.

ŻYWY RÓŻANIEC

OPIEKUN - Ksiądz Proboszcz

Pierwsza niedziela miesiąca - nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 9.00

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ MUZYCZNY

OPIEKUN - ks. Rafał Wojciechowski

Zespół powstał w ramach przygotowań do Nocy Świętych w październiku 2021 roku. Obecnie składa się z trzech instrumentalistów (gitara, klawisze, bęben) oraz siedmiu wokalistów. Gra dwa razy w miesiącu w niedziele - raz w czasie Mszy świętej o godz. 11.00, a raz w czasie Mszy młodzieżowej w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 16.30. Oprócz tego ubogaca niektóre uroczystości parafialne, wieczorne czuwania, Roraty itp. Zespół jest także chętny, aby zagrać na innych Mszach (jubileusze, śluby czy inne). Jeżeli ktoś chciałby ich poprosić, można kontaktować się z Opiekunem. 

AKCJA KATOLICKA

OPIEKUN - Ksiądz Proboszcz

KRĄG BIBLIJNY

OPIEKUN - ks. Sławomir Dziankowski

KONTAKT

Tel. do Ks. Proboszcza: 693 600 995

E-mail: parafia.ujscie@gmail.com

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka 

pw. św. Mikołaja

Pl. Wiosny Ludów 1

64-850 Ujście

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com. Wszelkie prawa zastrzeżone 2021