OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023

  1. Misterium Kalwaryjskie, czyli Inscenizowana Droga Krzyżowa na naszej Kalwarii odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy całą parafię na ten szczególny czas rozważania Męki Pana Naszego. Przed rozpoczęciem inscenizacji będzie można nabyć u młodzieży świece oraz okolicznościowe pamiątki.

  1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 na Kalwarii, na filiach w dni powszednie po Mszach Świętych. Za tydzień w niedzielę ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
  2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Tygodnia. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo palm. Przed Mszą o godz. 11.00 gromadzimy się, wzorem lat ubiegłych, przy XII stacji na Kalwarii, gdzie pobłogosławimy palmy i ruszymy procesyjnie do kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej procesji z palmami, zwłaszcza zapraszamy dzieci. Dzieci zachęcamy do przygotowania własnych palm, najciekawsze pomysły na świąteczne palmy zostaną wyróżnione.
  3. Przyszła niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 9.00 wspólna modlitwa z Różami Różańcowymi.
  4. Spowiedź wielkopostną w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu przeżywać będziemy w Wielki Poniedziałek w godzinach 10.00-11.15, 15.30-17.00 oraz 19.00-19.45. Na filiach spowiedź odbędzie się - w Mirosławiu w Wielki Poniedziałek w godz. 15.30-16.00, w Nietuszkowie w Wielki Wtorek od godz. 16.00, w Nowej Wsi Ujskiej w Wielką Środę od godz. 16.00. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na to spotkanie z Bogiem Miłosiernym.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed Świętami odbędą się w Wielki Wtorek - wszyscy kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.
  6. Dzisiaj po Mszach świętych ministranci rozprowadzają przed kościołem palmy świąteczne. W przyszłą niedzielę będzie można u nich zakupić ozdoby świąteczne i domowe wypieki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich letni wyjazd. 
  7. W piątek odbyła się II Ujska Nocna Droga Krzyżowa, w której uczestniczyło blisko 70 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Równie gorąco i serdecznie dziękujemy tym, którzy przygotowali trasy i pakiety z gadżetami. 
  8. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i filie na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy p. Marcinowi za pomoc w wywiezieniu liści i suchych gałęzi oraz wszystkim zaangażowanym panom, rodzicom ministrantów i samym ministrantom, którzy w minionym tygodniu porządkowali alejki na Kalwarii, a był to ogrom ciężkiej pracy włożony w upiększenie naszej Kalwarii. Dziękujemy też p. Piotrowi i p. Wojciechowi za prace przy instalacji elektrycznej w zamku - kaplicy Grobu Pańskiego.
  9. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną. Również dziękujemy za ofiary na inwestycje.
  10. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie - śp. Maria Grondman, Danuta Ciesielska i Krystyna Filipiak z Ujścia. Wieczny odpoczynek…
  11. Na dzisiejszą niedzielę i kolejny tydzień Wielkiego Postu niech Bóg Nam błogosławi

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19.03.2023

 1. Kończymy w dziś święty czas rekolekcji. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wykorzystali ten czas i gorliwie uczęszczali w te dni, aby zasłuchać się rekolekcyjne rozważania. 

 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 na Kalwarii, a na filiach w dni powszednie po Mszy świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.

 3. W piątek 24 marca wyruszy kolejna Ujska Nocna Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 20.00, po której ruszamy jedną z dwóch tras – 15 km lub 26 km. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Na stronie znajdziemy też wszystkie szczegółowe informacje, w tym szczegółowy przebieg tras. Przed Mszą będzie możliwość nabycia pakietów – rozważań i specjalnych gadżetów w cenie 20 zł.

 4. W najbliższą sobotę 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W czasie każdej Mszy świętej możliwość podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego, polegającej na dziewięcio-miesięcznej, codziennej modlitwie w intencji dziecka poczętego. W zakrystii można odebrać stosowne formularze. Pamiętajmy w tym świętym dniu w modlitwie o dzieciach nienarodzonych.

 5. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich zapraszamy na wielkopostne skupienie, które odbędzie się w sobotę w godz. 15.30-17.00.

 6. Już dziś zapraszamy na Misterium Kalwaryjskie czyli Inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowaną przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i młodzież. Odbędzie się ono w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.00 na naszej Kalwarii.

 7. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali przed kościołem palmy świąteczne, a w późniejszym czasie także ozdoby i domowe wypieki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich letni wyjazd. 

 8. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i filie na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy tym, którzy porządkują Kalwarię i podjęli się opieki nad poszczególnymi stacjami.

 9. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną. Również dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy świętej, które przeznaczamy na inwestycje w parafii. 

 10. Na dzisiejszą niedziele i kolejny tydzień Wielkiego Postu niech Bóg Nam błogosławi.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12.03.2023

1. Dobiegamy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie.

2. W tym tygodniu od piątku do niedzieli przeżywać będziemy święty czas rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Butowski SDB. Plan rekolekcji:

PIĄTEK - Msze z nauką w Ujściu o godz. 10.30 i 18.00, o godz. 17.30 rekolekcyjna Droga Krzyżowa na Kalwarii

SOBOTA - Msze z nauką w Ujściu o godz. 10.30 i 18.00, w Nietuszkowie o godz. 17.00, w Mirosławiu - Msza odpustowa ku czci św. Józefa o godz. 19.00

NIEDZIELA - Msze z nauką w Ujściu o godz. 7.30, 9.00 i 11.00, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta na zakończenie rekolekcji

3. Bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o dopilnowanie dzieci, aby uczęszczały w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich - grupa I we wtorek o godz. 18.30, grupa II we wtorek o godz. 19.30, grupa III w środę o godz. 19.00. Wszystkie spotkania w domu parafialnym.

5. Zapraszamy do udziału w Ujskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 24 marca. Wzorem ubiegłego roku jest to nocna wędrówka wokół Ujścia, w czasie której indywidualnie lub w małych grupkach rozważamy stacje Drogi Krzyżowej. W tym roku przygotowane są dwie trasy - 15km i 26km. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Na stronie znajdziemy też wszystkie szczegółowe informacje, w tym także szczegółowy przebieg tras.

6. Już dziś zapraszamy na Misterium Kalwaryjskie czyli Inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowaną przez Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz młodzież. Odbędzie się ono w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.00 na naszej Kalwarii.

7. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i kaplice filialne na dzisiejszą niedzielę. 

8. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną. 

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, ofiary zbierane w czasie Mszy świętych będą przeznaczone na inwestycje w parafii. Za zrozumienie z góry Bóg zapłać.

10. W minionym tygodniu zmarł śp. Zbigniew Liberski z Ujścia, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...
11. Na dzisiejszą niedziele i kolejny tydzień Wielkiego Postu  niech Bóg Nam błogosławi.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 05.03.2023

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i nabożeństwa pokutne. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje pociechy. To na WAS spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 2. W środę 8 marca zapraszamy wszystkie niewiasty na Mszę św. o g 18.00, o których będziemy pamiętać z okazji ich święta.

 3. Ks. Rafał odwiedzi chorych w najbliższy piątek od godz. 14.30.

  4. Serdecznie zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na naszej Ujskiej Kalwarii o godz. 17.30 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

  5. Wszystkie osoby, które troszczą się o naszą Kalwarię oraz te, które chciałyby do nich dołączyć zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.30 na plebani.

  6. Po III niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy w dniach 17, 18 i 19 marca tj piątek sobota i niedziela -  nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Butowski, wykładowca akademicki Filozofii i Etyki. Już dziś informujemy, że w piątek i sobotę w czasie rekolekcji Msza święta poranna będzie przesunięta na godz. 10.30. Z kolei Msze niedzielne na filiach w czasie rekolekcji będą odprawione:

 1. w Nietuszkowie - w sobotę o godz. 17.00

 2. w Mirosławiu - w sobotę o godz. 19.00

 3. w Nowej Wsi Ujskiej - bez zmian, w niedzielę o godz. 9.45

 1. Już dziś zapraszamy do udziału w Ujskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 24 marca. Wzorem ubiegłego roku jest to nocna wędrówka wokół Ujścia, w czasie której indywidualnie lub w małych grupkach rozważamy stacje Drogi Krzyżowej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafialnej oraz podamy je w przyszłym tygodniu.

 2. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i kaplice filialne na dzisiejszą niedzielę. 

 3. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną.  

 4. Na dzisiejszą niedziele i kolejny tydzień Wielkiego Postu  niech Bóg Nam błogosławi.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.02.2023

1. Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju. Zwracamy się do wszystkich Parafian, by czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Boga i za to nie przepraszają.

2. Serdecznie zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, które przy dobrej pogodzie odprawiamy na Kalwarii. Bardzo prosimy o udział w nabożeństwie obowiązkowo młodzież, przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. W niedziele natomiast zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Paweł Froelich, proboszcz z Kruszewa. Przypominamy, że w związku z nabożeństwami w piątki Msza święta wieczorna rozpoczyna się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, a w niedzielę Msza święta popołudniowa będzie bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich - grupa I w poniedziałek o godz. 18.30, grupa II w poniedziałek o godz. 19.15, grupa III we wtorek o godz. 18.30. Wszystkie spotkania w domu parafialnym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.00.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9.00, Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy z Różami Różańcowymi po Mszy świętej o godz. 9.00.

7. W Wielkim Poście, po trzeciej niedzieli, w dniach 17-19 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Butowski.

8. Pragniemy spotkać się z osobami, które kiedyś podjęły się opieki i regularnie porządkują konkretne stacje Drogi Krzyżowej na Kalwarii, ich otoczenie oraz grotę Matki Bożej. Chcemy się zatroszczyć, aby każda stacja miała kogoś (osobę, rodzinę, grupę czy wspólnotę), kto będzie za nią odpowiedzialny. Dlatego wszystkich, którzy porządkują Kalwarię oraz tych, którzy chcieliby podjąć się tego zadania zapraszamy na spotkanie w piątek 10 marca o godz. 16.30 na plebani.

9. Wzorem lat ubiegłych na klęcznikach pod chórem wyłożone są koperty na jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona będzie na cele diecezjalne, w przeliczeniu na osobę wynoszą one 6 zł.

10. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary, ze zbiórki do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekazaliśmy do Caritas 2550 zł. Dziękujemy Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę, dziękujemy Pani Beacie, Zuzannie i ministrantom za przygotowanie dekoracji wielkopostnej oraz grupie modlitewnej 24h Męki Pana, która przyozdobiła wszystkie stacje Drogi Krzyżowej na Kalwarii. 

11. W minionym tygodniu zmarli śp. Konrad Kafke i Karol Adamski z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.02.2023

1. Odpowiadając na apel Księdza Prymasa pragniemy wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Po Mszy świętej przed kościołem zbiórka do puszek.

2. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Niech to będzie dla nas czas nawrócenia i pokuty, przemiany życia i wewnętrznej przemiany. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w Ujściu o godz. 7.30, 10.30, 16.00 i 18.30, na wszystkich filiach o godz. 17.15. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

3. Z czasem wielkiego postu nieodzownie związane są nabożeństwa pasyjne, czyli Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, w czasie których rozważamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Odpowiadając na głosy Parafian z kolędy, w tym roku piątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej pragniemy przeżywać na Kalwarii. Dlatego w każdy piątek Droga Krzyżowa odbywać się będzie o godz. 17.30, rozpoczęcie zawsze przy I stacji (oczywiście przy dobrej pogodzie, w razie deszczu nabożeństwo odbędzie się w kościele). Na tę godzinę zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych. Droga Krzyżowa na filiach w dni powszednie po Mszach świętych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Ujściu w niedziele o godz. 16.00.

4. W związku z nabożeństwami w piątek Msza święta wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, a w niedzielę Msza święta popołudniowa będzie zaraz po Gorzkich Żalach.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według stałego porządku - we wtorek, środę i czwartek po Mszy świętej wieczornej i w środę w godz. 8.30-9.30.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje w naszej parafii, dziękujemy również Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę. 

7. W minionym tygodniu zmarła śp. Franciszka Mula z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

8. Na dzisiejsze świętowanie i nowy tydzień naszego życia niech Bóg nam błogosławi.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.02.2023

1. Wczoraj przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorych, składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przybyli wraz ze swoimi chorymi na Mszę świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Za wspólną modlitwę Bóg zapłać.

2. Od jutra wraca tradycyjny porządek Mszy świętych w dni powszednie. W Ujściu Msze święte o godz. 7.30 i 18.00, w środy zapraszamy szczególnie na Mszę wieczorną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte na filiach:

a) w Nietuszkowie we wtorki o godz. 16.30

b) w Mirosławiu w czwartki o godz. 16.30

c) w Nowej Wsi Ujskiej od tego roku Msze święte w dni powszednie tylko w środy o godz. 16.30

3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek, środę i czwartek po Mszy świętej wieczornej. W środę rano biuro będzie nieczynne.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkól średnich w tym tygodniu:

a) grupa I w poniedziałek o godz. 18.30

b) grupa II we wtorek o godz. 19.00

c) grupa III w środę o godz. 19.30

Spotkania odbędą się w domu parafialnym.

Wszystkich kandydatów do bierzmowania z obu roczników zapraszamy również na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

5. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.30.

6. Wszyscy chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się w zakrystii lub u ks. Rafała. W najbliższą sobotę reprezentacja naszych ministrantów udaje się do Murowanej Gośliny na diecezjalne eliminacje Mistrzostw Polski. Życzymy im powodzenia i pamiętamy w modlitwie.

7. Spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

8. We wtorek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy Święto Patronów Europy - Cyryla i Metodego, a w czwartek już tłusty czwartek, którzy przypomina o ostatnich dniach karnawału przed wielkopostnym wyciszeniem.

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie składamy na tacę ofiary na inwestycje w naszej parafii. Za zrozumienie i pomoc z góry Bóg zapłać.

10. Odpowiadając na apel Księdza Prymasa pragniemy wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek, ofiary zostaną przekazane przez Caritas wszystkim potrzebującym.

11. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę.

12. W minionym tygodniu zmarły - śp. Maria Pokrywczyńska z Nowej Wsi Ujskiej oraz śp. Magdalena Kin, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek...

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.02.2023

1. W przyszłą sobotę 11 lutego będziemy przeżywać w naszej parafii szczególny czas modlitwy w intencji osób chorych i starszych za wstawiennictwem NMP z Lourdes. Zapraszamy wszystkie osoby chore i starsze do kościoła na Mszę świętą o godz. 18.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy o pomoc w przywiezieniu do kościoła starszych i chorych domowników.

2. Msze święte w tym tygodniu sprawujemy jedynie rano o godz. 7.30, Msze wieczorne będą w środę i sobotę.

3. Biuro parafialne do końca ferii czynne tylko w środę w godz. 8.30-9.30.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panom Kościelnym wraz z rodzinami, ministrantom i zespołowi młodzieżowemu za pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznych oraz przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.01.2023

1. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek i wtorek Msze święte tylko o godz. 7.30, w środę Msze o godz. 7.30 i 18.00 z Nowenną.

3. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte tego dnia w Ujściu o godz. 7.30, 10.30, 16.00 i 18.30, a na wszystkich filiach o godz. 17.15. W czasie każdej Mszy poświęcenie świec i gromnic, a w czasie Mszy wieczornej poświęcenie świec Dzieciom Pierwszokomunijnym. Po Mszy spotkanie dla rodziców tych dzieci.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Msze święte tego dnia o godz. 7.30 i 18.00.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - Ksiądz Proboszcz - w piątek od godz. 9.00, a Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy po Mszy świętej o godz. 9.00.

7. Do końca ferii biuro parafialne czynne będzie tylko w środę w godz. 8.30-9.30.

8. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

9. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie - śp. Renata Drzycimska z Ujścia, Marian Rajewicz z Mirosławia/Ujścia i Elżbieta Wodara z Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek...

10. Na nowy tydzień naszego życia niech Pan Bóg nam błogosławi.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023

1. 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w czasie Mszy świętej o godz. 18.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii będą miały poświęcone świece. Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

2. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

3. Rozpoczynamy ostatni tydzień odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy wszystkim, z którymi dane nam było się spotkać i wspólnie pomodlić. Sprawozdanie kolędowe podamy w przyszłą niedzielę. 

4. Odwiedziny chorych w lutym odbędą się według stałego porządku - w I piątek i I sobotę miesiąca.

5. Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.01.2023

1. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy nasze modlitwy w tę intencję.

2. W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych kochanych Dziadkach, tych żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do Pana.

3. Przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii o świadectwie wiary, jakim jest uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej. Jednocześnie przypominamy, że 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), w czasie Mszy świętej, dzieci będą miały poświęcone świece komunijne. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie tej daty.

4. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę, które przeznaczamy na cele inwestycyjne i potrzeby parafii. Serdecznie dziękujemy również Parafianom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

5. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele dla uczniów klas pierwszych ponadpodstawowych. Jednocześnie informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony uczniom klas pierwszych 19 kwietnia.

6. Na dzisiejszą niedzielę i nowy tydzień niech dobry Bóg nam błogosławi.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 08.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela zachęca nas, abyśmy zatrzymali się przy chrzcielnicy. Wspomnijmy na nasz chrzest, przez który staliśmy się Dziećmi Bożymi. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale tradycyjnie trwamy w śpiewie kolęd do 2 lutego.

2. Przypominamy, że do 12 lutego Msze święte w Ujściu w dni powszednie odprawiamy tylko rano, wieczorem sprawujemy w środy i soboty. Na filiach Msze święte w tym okresie tylko w niedziele i święta. Biuro parafialne w tym czasie czynne jedynie w środę w godz. 8.30-9.30.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w czasie Mszy świętych będą przeznaczone na cele inwestycyjne i utrzymanie parafii. Za pomoc i zrozumienie w tych trudnych czasach z góry Bóg zapłać.

4. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Anna Krobska z Ujścia oraz Eugeniusz Kaczmarek z Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 01.01.2023

1. U progu Nowego Roku czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę. Z woli Papieża Pawła VI jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

2. W piątek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła, które po Mszy będzie można nabyć u ministrantów. Wszystkie dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 11.00, w czasie której podsumujemy minione Roraty. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Pragniemy zapukać do każdego domu, aby przynieść Boże błogosławieństwo. Prosimy o religijny charakter tego spotkania. 

4. Przypominamy, że w okresie kolędowym aż do końca ferii zimowych (do 12 lutego), Msze święte w Ujściu w dni powszednie sprawujemy jedynie rano, wieczorem odprawiamy w środy i soboty. Na filiach w tym okresie Msze święte tylko w niedziele i święta.

5. Biuro parafialne w okresie kolędowym czynne tylko w środę w godz. 8.30-9.30.

6. W minionym tygodniu zmarła śp. 

KONTAKT

Tel. do Ks. Proboszcza: 693 600 995

E-mail: parafia.ujscie@gmail.com

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka 

pw. św. Mikołaja

Pl. Wiosny Ludów 1

64-850 Ujście

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com. Wszelkie prawa zastrzeżone 2021