OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 28.05.2023

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.30 i 18.00. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwa w intencji powołań połączona z nabożeństwem czerwcowym. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Wszystkie dzieci, które uzbierały dziewięć podpisów przy pierwszych piątkach miesiąca prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w przyszłą niedzielę. Szczególnie przypominamy o spowiedzi dzieciom z klas IV, które będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii. 

 3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych w piątek od godz. 9.00. Księża Wikariusze, ze względu na wyjazd na Lednicę w innych terminach – ks. Rafał w najbliższy piątek od godz. 15.00, ks. Sławomir w kolejną sobotę, 10 czerwca, od godz. 9.00.

 4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Różami Różańcowymi po Mszy świętej o godz. 9.00.

 5. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczynamy od czwartku i będziemy je odprawiali codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 6. Osoby niepełnoletnie, jadące na spotkanie młodych na Lednicy proszone są o odbiór formularza zgody rodziców w zakrystii. Wyjazd na Lednicę w sobotę 3 czerwca o godz. 8.00 sprzed kościoła. 

 7. Organizujemy również wakacyjną parafialną pielgrzymko-wycieczkę na Fiordy Norweskie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 8. Zbliża się powoli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało, a wraz z nią tradycyjna procesja. Trasa tegorocznej procesji ulegnie pewnym zmianom – wyruszymy po Mszy świętej o godz. 9.00 z kościoła, kierując się od razu w ul. Szpitalną. Tam będzie pierwszy ołtarz na małym parkingu za Urzędem Miasta, odpowiedzialni za niego będą Panowie Radni Parafialni. Dalej skręcimy w lewo w ul. Strzelecką w kierunku ul. Sienkiewicza – tam drugi ołtarz u Pani Słoma, za który odpowiedzialne będą Róże Różańcowe. Następnie wyruszymy w kierunku ul. Rybackiej i Starego Rynku – na rynku, przy kościele ewangelickim trzeci ołtarz, który przygotują Rodzice Ministrantów. Dalej powrót do kościoła DK 11 i czwarty ołtarz na salce ministranckiej, który przygotuje Liturgiczna Służba Ołtarza. Już dziś zachęcamy wszystkich do licznego i aktywnego uczestnictwa. 

 9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę, za przygotowane dekoracje. Dziękujemy również za prace remontowe i ogrodnicze przy plebani. 

 10. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie – śp. Irena Ciesielska i Eugenia Dardas z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

 11. Na czas świętowania niech Jezus nam błogosławi.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 21.05.2023

 1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o konieczności wypełnienia przykazania kościelnego przez przystąpienie do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

 2. Od poniedziałku do piątku dzieci komunijne przeżywają swój Biały Tydzień, proszę rodziców o dopilnowanie swoich pociech o gorliwe uczestnictwo w codziennej Mszy św w tym białym tygodniu. Natomiast w czwartek Dzieci wraz ze swoimi opiekunami udadzą się do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej w pielgrzymce dziękczynnej do Matki Bożej. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.30.

 3. Uczniowie z klas IV przeżywać będą Rocznicę Komunii Świętej w dniu Bożego Ciała.

 4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej, w soboty i niedziele o godz. 21.00 przy grocie Matki Bożej na Kalwarii.

 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym. Rozważać będziemy czytania z kolejnej niedzieli.

 6. W piątek przeżywać będziemy Dzień Matki, pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.30 w kościele.

 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na uroczystą Wigilię Zesłania Ducha Świętego  - wieczorna Msza święta o godz. 18.00 będzie połączona z Nieszporami. 

 9. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała do przyszłej niedzieli.

 10. Organizujemy również wakacyjną parafialną pielgrzymko-wycieczkę na Fiordy Norweskie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 11. Bóg zapłać Parafianom, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy za wszystkie prace, wykonane w minionym tygodniu przy plebani, budynkach gospodarczych i ogródku ministranckim.

 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na inwestycje. 

 13. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie – śp. Władysław Szatkowski z Nowej Wsi Ujskiej, Jadwiga Kubik z Byszek oraz Anna Grzegorek z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

 14. Na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14.05.2023

 1. W piątek o g. 16.30 swoją pierwszą spowiedź przed przystąpieniem do Komunii św przeżyją dzieci kl III, które w przyszłą niedziele o g 11.00 przystąpią do Pierwszej Komunii św. - otoczmy je swoją modlitwą. 

 2. Próby dla dzieci Pierwszokomunijnych w tym tygodniu w środę o godz. 16.30 i w czwartek o godz. 15.30 w kościele.

 3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej w kościele, a w sobotę i niedzielę przy grocie Matki Bożej na Kalwarii. Na nabożeństwa szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii.

 4. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Koszt udziału to 80 zł (autokar i pakiet uczestnika). Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała. 

 5. Organizujemy również wakacyjną parafialną pielgrzymko-wycieczkę na Fiordy Norweskie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 6. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy następnym trzem rodzinom za złożenie daniny diecezjalnej. 

 7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w czasie Mszy będą przeznaczone na inwestycje w parafii. W najbliższym czasie będziemy kontynuować prace przy malowaniu murku przy Kalwarii oraz remont pomieszczeń gospodarczych. Cały czas trwają prace na Kalwarii.

 8. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie – śp. Katarzyna Spiliszewska z Nowej Wsi Ujskiej oraz śp. Edward Janowski, Mieczysław Nieczaj, Helena Ławniczak i Tomisława Klessa z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

 9. Na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 7.05.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj V niedzielę Wielkanocną. Trwamy wraz z Maryją w radości Zmartwychwstania Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej w kościele, a w sobotę i niedzielę przy grocie Matki Bożej na Kalwarii.

 2. Próby dla dzieci Pierwszokomunijnych w tym tygodniu we wtorek, środę
  i czwartek o godz. 16.00 w kościele.

 3. Już dziś informujemy, że dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii będą przeżywały Rocznicę Komunii w czasie głównej Mszy w Uroczystość Bożego Ciała.

 4. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Koszt udziału to 80 zł (autokar i pakiet uczestnika). Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała.

 5. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedziele.

 6. Bóg zapłać następnym pięciu rodzinom za złożenie daniny diecezjalnej.

 7. A teraz na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30.04.2023

 1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc Maryjny. Pierwszego maja w swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich pracujących, aby nie zabrakło nam chleba powszedniego. Drugiego maja przeżywać będziemy dzień flagi narodowej, pamiętajmy, aby pojawiły się one w tym dniu na naszych domach i posesjach. Jest to wyraz naszego patriotyzmu – naszej polskości.

 2. W środę przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze święte w Ujściu i na filiach według porządku niedzielnego. Stańmy jak jedna rodzina przy naszej Królowej i wypraszajmy dla naszej Ojczyzny potrzebne łaski. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.

 3. Kończymy prace konserwacyjne dachu na plebani i elewacji. Myślę, że efekt jest widoczny gołym okiem i posłuży na następne lata. Bóg zapłać firmie Pana Urbańskiego za te prace, odnowimy jeszcze murek wokół plebani i kalwarii. Rozpoczęliśmy również prace na naszej kalwarii.

 4. W tym miesiącu Maryjnym zadbajmy w naszej parafii o wszystkie przydrożne krzyże i kapliczki, abyśmy mogli gromadzić się przy nich na nabożeństwach. Nabożeństwa majowe odprawiamy:

a) w Ujściu – od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczornej, w sobotę i niedzielę o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej na Kalwarii w łączności z Apelem Jasnogórskim. Również w najbliższą środę, w związku z uroczystością, majowe i Apel o godz. 21.00

b) na filiach nabożeństwo w dni powszednie po Mszy świętej

Zachęcamy, aby we wszystkich wioskach gromadzić się na wspólnym śpiewie litanii, wzorem lat ubiegłych i według parafialnej tradycji.

W tym miejscu przypominamy również, że od wiosny wszystkie Msze święte poranne - w niedziele i dni powszednie, sprawowane są o godz. 7.30.

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań w połączeniu z nabożeństwem majowym. W piątek okazja do spowiedzi od g 17.00. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9.00, Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00

 3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy z Różami Różańcowymi po Mszy świętej o godz. 9.00.

 4. Pielgrzymka dziękczynna Dzieci Pierwszokomunijnych do Górki Klasztornej odbędzie się w czwartek 25 maja, a nie w piątek jak pierwotnie było ustalone. Wynika to z uroczystości jubileuszowych, które odbywają się w Górce akurat w planowanym przez nas terminie.

 5. W zakrystii można uzyskać szczegółowe informacje i zapisać się na parafialną pielgrzymkę na Fiordy Norweskie.

 6. Wczoraj w Margoninie odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej LSO. Zarówno nasi ministranci jak i lektorzy zajęli II miejsce, czego serdecznie im gratulujemy.

 7. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie – śp. Mieczysław Serkowski z Nowej Wsi Ujskiej i śp. Lidia Kruś z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

 8. A teraz na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 23.04.2023

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny dział w Eucharystii. 

 2. Spotkanie dla osób chcących rozważać czytania z kolejnej niedzieli w ramach Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP w przyszłą niedzielę 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 16.30.

 4. Planujemy pielgrzymko - wycieczkę parafialną zagraniczną. Osoby zainteresowane proszę o podejście do zakrystii w celu poznania oferty.

 5. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości bierzmowania - młodzieży, ich rodzicom, świadkom, najbliższym i wszystkim zaangażowanym. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki autokarowej do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha.

 6. Na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 16.04.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia wypełniamy Testament duchowy św. Jana Pawła II. Gorąco zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00 w kościele.

 2. W najbliższą środę 19 kwietnia 57 młodych przyjmie sakrament bierzmowania z rąk abp. Wojciecha Polaka metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski. Uroczysta Msza święta odbędzie się o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów o otwartość na dary Ducha Świętego. W związku z bierzmowaniem wszystkie intencje zamówione na wieczorną Mszę w środę będą odprawione rano o godz. 7.30. Tego dnia nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 3. W środę wieczorem biuro parafialne będzie nieczynne.

 4. Próba dla kandydatów do bierzmowania ze świadkami dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.30. 

 5. Możliwość spowiedzi świętej dla kandydatów do bierzmowania i ich najbliższych w poniedziałek od godz. 17.30.

 6. Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w piątek 21 kwietnia na Mszę świętą o godz. 18.00. 

 7. Dziś mija termin zapisów na parafialną pielgrzymkę autokarową do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Odbędzie się ona w sobotę 22 kwietnia. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła, powrót ok. godz. 22.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, potrzebny jest numer PESEL. Koszt udziału to 70 zł (autokar, ubezpieczenie, bilety wstępu; posiłek we własnym zakresie). 

 8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na daninę diecezjalną. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na inwestycje. Również dziękujemy Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy p. Marcinowi Szafranowi z Chrustowa za użyczenie sprzętu ogrodniczego i p. Piotrowi z Mirosławia za prace przy plebani.

 9. W minionym tygodniu zmarł śp. Bernard Gładych z Ujścia. Wieczny odpoczynek…

 10. Na nowy tydzień niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 09.04.2023

 1. Potrzebujemy Twojego Życia Panie, byśmy w tym tak trudnym i zagmatwanym czasie, pozostali Twoimi świadkami. Świadkami tego, że jesteś Dobrym Ojcem, że jesteś Bogiem troszczącym się o każdego człowieka - świadkami tego, że jesteś Bogiem Pokoju i że ten pokój może zagościć w sercu człowieka, pomimo wojny, która jest wokoło. Niech ten czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie dla nas błogosławiony. Życzymy głębokiego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym ale też z Bratem i Siostrą w blasku Paschalnego Światła. Wszystkim Parafianom i miłym gościom Radosnego Alleluja!

 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i przeżyciu tych Świąt – dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza i ich rodzicom, Panom Kościelnym, Organiście, Radnym Parafialnym, Żywemu Różańcowi, osobom śpiewającym psalm i czytającym czytania, Państwu Magdalenie, Januszowi, Magdalenie i Leszkowi za przygotowanie kaplicy Grobu Pańskiego i dekoracje w świątyni, pani Beacie za kwiaty, lektorom za przygotowanie Ciemnicy, paniom pomagającym w kuchni, osobom porządkującym Kalwarię, Zakładowi Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej za nagłośnienie, naszemu fotografowi, osobom niosącym sztandary i feretrony, osobom przygotowującym kaplice filialne. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgiach Triduum Paschalnego i wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

 3. Jutro drugi dzień świąt - Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze święte w Ujściu i na filiach wg porządku niedzielnego. Po Mszach zbieramy ofiary do puszek na KUL.

 4. W piątek z racji oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. Trwamy w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę odmawiamy jutro po Mszy świętej o godz. 9.00, w pozostałe dni 15 minut przed Mszą wieczorną. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 do kościoła.

 6. Próby dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: we wtorek po Mszy świętej wieczornej w kościele oraz za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.30 wraz ze świadkami.

 7. Organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Odbędzie się ona w sobotę 22 kwietnia. W planie m.in. zwiedzanie katedry, gnieźnieńskiej starówki oraz udział w I Nieszporach o św. Wojciechu i procesji z relikwiami. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 22.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Przy zapisach potrzebny jest numer PESEL. Koszt udziału to 70 zł. Zachęcamy wszystkich do udziału.

 8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na daninę diecezjalną w ramach jałmużny wielkopostnej.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp. Józef Szczygielski z Ujścia i Andrzej Stachowski z Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek…

 10. na czas świętowania niech Zmartwychwstały Jezus nam błogosławi.

NIEDZIELA PALMOWA - 02.04.2023

  1. Dziś zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski połączony z modlitwą do św. Jana Pawła II.

  2. Jutro w Wielki Poniedziałek przeżywamy dzień naszej parafialnej spowiedzi wielkopostnej – przedpołudniem w godz. 10.00-11.15, popołudniu w godz. 15.30-17.00 i wieczorem w godz. 19.00-19.45. Spowiedź na filiach – w Mirosławiu w godz. 15.30-16.00, w Nietuszkowie w Wielki Wtorek od godz. 16.00, w Nowej Wsi Ujskiej w Wielką Środę od godz. 16.00. Ostatnia okazja do spowiedzi w Ujściu w środę od godz. 17.30.

  3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Wielki Wtorek od godz. 9.00.

  4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

  5. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący, godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy dni - Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.  

  6. Wielki Czwartek to dzień dziękczynienia Bogu za dar sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy tego dnia w Katedrze gnieźnieńskiej odnowią przyrzeczenia kapłańskie. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. 

  7. Wielki Piątek to dzień ciszy. Tego dnia w całym Kościele nie sprawuje się Mszy świętych. Pamiętajmy, aby zachować post ścisły, co do ilości i jakości. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.30. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, w czasie której uroczyście adorujemy krzyż. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Grobu Pańskiego na Kalwarii. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do północy.

  8. Wielka Sobota to dzień, w którym wspominamy zstąpienie Jezusa do Otchłani, dlatego nadal pamiętajmy o ciszy i zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.30. Ufamy, że każdy znajdzie dogodny czas na adorację i Pan Jezus w te dwa dni, ani w Ciemnicy ani w Grobie Pańskim nie będzie sam.

  9. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny:

  1. w Ujściu w kościele o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00

  2. na wioskach – Nietuszkowo (w kaplicy) o godz. 10.00, Chrustowo (sala wiejska) o godz. 10.20, Nowa Wieś Ujska (w kaplicy) o godz. 10.40, Byszki (przy figurze) o godz. 11.00, Mirosław (w kaplicy) o godz. 11.20, Jabłonowo (u p. Szczap) o godz. 11.40.

  1. Obchód Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy wieczorną Wigilią Paschalną w Wielką Sobotę. Liturgia rozpocznie się o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i nowego paschału. Prosimy o zabranie ze sobą świec, w czasie Wigilii Paschalnej odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne. W Niedzielę Wielkanocną rano procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 z kaplicy Grobu Pańskiego na Kalwarii, następnie Msza święta w kościele.

  2. W Niedzielę Wielkanocną Msze święte, oprócz Rezurekcji, o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy popołudniowej o godz. 16.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego. Na filiach w oba świąteczne dni Msze święte według porządku niedzielnego.

  3. Od Wielkie Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę będziemy odmawiać: w Wielki Piątek o godz. 14.45 w kościele, w Wielką Sobotę o godz. 15.00 w kaplicy Grobu Pańskiego, w Wielkanoc po Rezurekcji.

  4. Dzisiaj po Mszach świętych ministranci rozprowadzają świece, ozdoby świąteczne i domowe wypieki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich letni wyjazd.

  5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Odbędzie się ona w sobotę 22 kwietnia. W planie m.in. zwiedzanie katedry, gnieźnieńskiej starówki oraz udział w I Nieszporach o św. Wojciechu i procesji z relikwiami. Zachęcamy wszystkich – dorosłych i młodzież do udziału. Szczegółowe informacje i zapisy od przyszłego tygodnia.

  6. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Misterium Kalwaryjskiego, czyli Inscenizowanej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy ministrantom, młodzieży, ich rodzicom, Ujskiemu Domowi Kultury, Zakładowi Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej, wszystkim zaangażowanym oraz uczestniczącym w tym pięknym wydarzeniu.

  7. Bóg zapłać rodzicom ministrantów za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich dniach kontynuowali porządki na Kalwarii

  8. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną.

  9. W minionym tygodniu zmarła śp. Łucja Skowrońska z Nietuszkowa. Wieczny odpoczynek…

  10. Na rozpoczynający się Wielki Tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi.


 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023

  1. Misterium Kalwaryjskie, czyli Inscenizowana Droga Krzyżowa na naszej Kalwarii odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy całą parafię na ten szczególny czas rozważania Męki Pana Naszego. Przed rozpoczęciem inscenizacji będzie można nabyć u młodzieży świece oraz okolicznościowe pamiątki.

  1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 na Kalwarii, na filiach w dni powszednie po Mszach Świętych. Za tydzień w niedzielę ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
  2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Tygodnia. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo palm. Przed Mszą o godz. 11.00 gromadzimy się, wzorem lat ubiegłych, przy XII stacji na Kalwarii, gdzie pobłogosławimy palmy i ruszymy procesyjnie do kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej procesji z palmami, zwłaszcza zapraszamy dzieci. Dzieci zachęcamy do przygotowania własnych palm, najciekawsze pomysły na świąteczne palmy zostaną wyróżnione.
  3. Przyszła niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 9.00 wspólna modlitwa z Różami Różańcowymi.
  4. Spowiedź wielkopostną w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu przeżywać będziemy w Wielki Poniedziałek w godzinach 10.00-11.15, 15.30-17.00 oraz 19.00-19.45. Na filiach spowiedź odbędzie się - w Mirosławiu w Wielki Poniedziałek w godz. 15.30-16.00, w Nietuszkowie w Wielki Wtorek od godz. 16.00, w Nowej Wsi Ujskiej w Wielką Środę od godz. 16.00. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na to spotkanie z Bogiem Miłosiernym.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed Świętami odbędą się w Wielki Wtorek - wszyscy kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.
  6. Dzisiaj po Mszach świętych ministranci rozprowadzają przed kościołem palmy świąteczne. W przyszłą niedzielę będzie można u nich zakupić ozdoby świąteczne i domowe wypieki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich letni wyjazd. 
  7. W piątek odbyła się II Ujska Nocna Droga Krzyżowa, w której uczestniczyło blisko 70 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Równie gorąco i serdecznie dziękujemy tym, którzy przygotowali trasy i pakiety z gadżetami. 
  8. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i filie na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy p. Marcinowi za pomoc w wywiezieniu liści i suchych gałęzi oraz wszystkim zaangażowanym panom, rodzicom ministrantów i samym ministrantom, którzy w minionym tygodniu porządkowali alejki na Kalwarii, a był to ogrom ciężkiej pracy włożony w upiększenie naszej Kalwarii. Dziękujemy też p. Piotrowi i p. Wojciechowi za prace przy instalacji elektrycznej w zamku - kaplicy Grobu Pańskiego.
  9. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną. Również dziękujemy za ofiary na inwestycje.
  10. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie - śp. Maria Grondman, Danuta Ciesielska i Krystyna Filipiak z Ujścia. Wieczny odpoczynek…
  11. Na dzisiejszą niedzielę i kolejny tydzień Wielkiego Postu niech Bóg Nam błogosławi

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19.03.2023

 1. Kończymy w dziś święty czas rekolekcji. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wykorzystali ten czas i gorliwie uczęszczali w te dni, aby zasłuchać się rekolekcyjne rozważania. 

 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 na Kalwarii, a na filiach w dni powszednie po Mszy świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.

 3. W piątek 24 marca wyruszy kolejna Ujska Nocna Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 20.00, po której ruszamy jedną z dwóch tras – 15 km lub 26 km. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Na stronie znajdziemy też wszystkie szczegółowe informacje, w tym szczegółowy przebieg tras. Przed Mszą będzie możliwość nabycia pakietów – rozważań i specjalnych gadżetów w cenie 20 zł.

 4. W najbliższą sobotę 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W czasie każdej Mszy świętej możliwość podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego, polegającej na dziewięcio-miesięcznej, codziennej modlitwie w intencji dziecka poczętego. W zakrystii można odebrać stosowne formularze. Pamiętajmy w tym świętym dniu w modlitwie o dzieciach nienarodzonych.

 5. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich zapraszamy na wielkopostne skupienie, które odbędzie się w sobotę w godz. 15.30-17.00.

 6. Już dziś zapraszamy na Misterium Kalwaryjskie czyli Inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowaną przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i młodzież. Odbędzie się ono w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.00 na naszej Kalwarii.

 7. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali przed kościołem palmy świąteczne, a w późniejszym czasie także ozdoby i domowe wypieki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich letni wyjazd. 

 8. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i filie na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy tym, którzy porządkują Kalwarię i podjęli się opieki nad poszczególnymi stacjami.

 9. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną. Również dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy świętej, które przeznaczamy na inwestycje w parafii. 

 10. Na dzisiejszą niedziele i kolejny tydzień Wielkiego Postu niech Bóg Nam błogosławi.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12.03.2023

1. Dobiegamy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie.

2. W tym tygodniu od piątku do niedzieli przeżywać będziemy święty czas rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Butowski SDB. Plan rekolekcji:

PIĄTEK - Msze z nauką w Ujściu o godz. 10.30 i 18.00, o godz. 17.30 rekolekcyjna Droga Krzyżowa na Kalwarii

SOBOTA - Msze z nauką w Ujściu o godz. 10.30 i 18.00, w Nietuszkowie o godz. 17.00, w Mirosławiu - Msza odpustowa ku czci św. Józefa o godz. 19.00

NIEDZIELA - Msze z nauką w Ujściu o godz. 7.30, 9.00 i 11.00, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta na zakończenie rekolekcji

3. Bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o dopilnowanie dzieci, aby uczęszczały w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich - grupa I we wtorek o godz. 18.30, grupa II we wtorek o godz. 19.30, grupa III w środę o godz. 19.00. Wszystkie spotkania w domu parafialnym.

5. Zapraszamy do udziału w Ujskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 24 marca. Wzorem ubiegłego roku jest to nocna wędrówka wokół Ujścia, w czasie której indywidualnie lub w małych grupkach rozważamy stacje Drogi Krzyżowej. W tym roku przygotowane są dwie trasy - 15km i 26km. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Na stronie znajdziemy też wszystkie szczegółowe informacje, w tym także szczegółowy przebieg tras.

6. Już dziś zapraszamy na Misterium Kalwaryjskie czyli Inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowaną przez Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz młodzież. Odbędzie się ono w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.00 na naszej Kalwarii.

7. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i kaplice filialne na dzisiejszą niedzielę. 

8. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną. 

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, ofiary zbierane w czasie Mszy świętych będą przeznaczone na inwestycje w parafii. Za zrozumienie z góry Bóg zapłać.

10. W minionym tygodniu zmarł śp. Zbigniew Liberski z Ujścia, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...
11. Na dzisiejszą niedziele i kolejny tydzień Wielkiego Postu  niech Bóg Nam błogosławi.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 05.03.2023

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i nabożeństwa pokutne. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje pociechy. To na WAS spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 2. W środę 8 marca zapraszamy wszystkie niewiasty na Mszę św. o g 18.00, o których będziemy pamiętać z okazji ich święta.

 3. Ks. Rafał odwiedzi chorych w najbliższy piątek od godz. 14.30.

  4. Serdecznie zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na naszej Ujskiej Kalwarii o godz. 17.30 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

  5. Wszystkie osoby, które troszczą się o naszą Kalwarię oraz te, które chciałyby do nich dołączyć zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.30 na plebani.

  6. Po III niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy w dniach 17, 18 i 19 marca tj piątek sobota i niedziela -  nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Butowski, wykładowca akademicki Filozofii i Etyki. Już dziś informujemy, że w piątek i sobotę w czasie rekolekcji Msza święta poranna będzie przesunięta na godz. 10.30. Z kolei Msze niedzielne na filiach w czasie rekolekcji będą odprawione:

 1. w Nietuszkowie - w sobotę o godz. 17.00

 2. w Mirosławiu - w sobotę o godz. 19.00

 3. w Nowej Wsi Ujskiej - bez zmian, w niedzielę o godz. 9.45

 1. Już dziś zapraszamy do udziału w Ujskiej Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 24 marca. Wzorem ubiegłego roku jest to nocna wędrówka wokół Ujścia, w czasie której indywidualnie lub w małych grupkach rozważamy stacje Drogi Krzyżowej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafialnej oraz podamy je w przyszłym tygodniu.

 2. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół i kaplice filialne na dzisiejszą niedzielę. 

 3. Bóg zapłać za składaną jałmużnę wielkopostną, którą przeznaczamy na daninę diecezjalną.  

 4. Na dzisiejszą niedziele i kolejny tydzień Wielkiego Postu  niech Bóg Nam błogosławi.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.02.2023

1. Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju. Zwracamy się do wszystkich Parafian, by czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Boga i za to nie przepraszają.

2. Serdecznie zapraszamy w Wielkim Poście w każdy piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, które przy dobrej pogodzie odprawiamy na Kalwarii. Bardzo prosimy o udział w nabożeństwie obowiązkowo młodzież, przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. W niedziele natomiast zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Paweł Froelich, proboszcz z Kruszewa. Przypominamy, że w związku z nabożeństwami w piątki Msza święta wieczorna rozpoczyna się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, a w niedzielę Msza święta popołudniowa będzie bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich - grupa I w poniedziałek o godz. 18.30, grupa II w poniedziałek o godz. 19.15, grupa III we wtorek o godz. 18.30. Wszystkie spotkania w domu parafialnym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.00.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9.00, Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy z Różami Różańcowymi po Mszy świętej o godz. 9.00.

7. W Wielkim Poście, po trzeciej niedzieli, w dniach 17-19 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Butowski.

8. Pragniemy spotkać się z osobami, które kiedyś podjęły się opieki i regularnie porządkują konkretne stacje Drogi Krzyżowej na Kalwarii, ich otoczenie oraz grotę Matki Bożej. Chcemy się zatroszczyć, aby każda stacja miała kogoś (osobę, rodzinę, grupę czy wspólnotę), kto będzie za nią odpowiedzialny. Dlatego wszystkich, którzy porządkują Kalwarię oraz tych, którzy chcieliby podjąć się tego zadania zapraszamy na spotkanie w piątek 10 marca o godz. 16.30 na plebani.

9. Wzorem lat ubiegłych na klęcznikach pod chórem wyłożone są koperty na jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona będzie na cele diecezjalne, w przeliczeniu na osobę wynoszą one 6 zł.

10. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary, ze zbiórki do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekazaliśmy do Caritas 2550 zł. Dziękujemy Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę, dziękujemy Pani Beacie, Zuzannie i ministrantom za przygotowanie dekoracji wielkopostnej oraz grupie modlitewnej 24h Męki Pana, która przyozdobiła wszystkie stacje Drogi Krzyżowej na Kalwarii. 

11. W minionym tygodniu zmarli śp. Konrad Kafke i Karol Adamski z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.02.2023

1. Odpowiadając na apel Księdza Prymasa pragniemy wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Po Mszy świętej przed kościołem zbiórka do puszek.

2. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Niech to będzie dla nas czas nawrócenia i pokuty, przemiany życia i wewnętrznej przemiany. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w Ujściu o godz. 7.30, 10.30, 16.00 i 18.30, na wszystkich filiach o godz. 17.15. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

3. Z czasem wielkiego postu nieodzownie związane są nabożeństwa pasyjne, czyli Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, w czasie których rozważamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Odpowiadając na głosy Parafian z kolędy, w tym roku piątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej pragniemy przeżywać na Kalwarii. Dlatego w każdy piątek Droga Krzyżowa odbywać się będzie o godz. 17.30, rozpoczęcie zawsze przy I stacji (oczywiście przy dobrej pogodzie, w razie deszczu nabożeństwo odbędzie się w kościele). Na tę godzinę zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych. Droga Krzyżowa na filiach w dni powszednie po Mszach świętych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Ujściu w niedziele o godz. 16.00.

4. W związku z nabożeństwami w piątek Msza święta wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, a w niedzielę Msza święta popołudniowa będzie zaraz po Gorzkich Żalach.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według stałego porządku - we wtorek, środę i czwartek po Mszy świętej wieczornej i w środę w godz. 8.30-9.30.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje w naszej parafii, dziękujemy również Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę. 

7. W minionym tygodniu zmarła śp. Franciszka Mula z Ujścia. Wieczny odpoczynek...

8. Na dzisiejsze świętowanie i nowy tydzień naszego życia niech Bóg nam błogosławi.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.02.2023

1. Wczoraj przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorych, składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przybyli wraz ze swoimi chorymi na Mszę świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Za wspólną modlitwę Bóg zapłać.

2. Od jutra wraca tradycyjny porządek Mszy świętych w dni powszednie. W Ujściu Msze święte o godz. 7.30 i 18.00, w środy zapraszamy szczególnie na Mszę wieczorną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte na filiach:

a) w Nietuszkowie we wtorki o godz. 16.30

b) w Mirosławiu w czwartki o godz. 16.30

c) w Nowej Wsi Ujskiej od tego roku Msze święte w dni powszednie tylko w środy o godz. 16.30

3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek, środę i czwartek po Mszy świętej wieczornej. W środę rano biuro będzie nieczynne.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkól średnich w tym tygodniu:

a) grupa I w poniedziałek o godz. 18.30

b) grupa II we wtorek o godz. 19.00

c) grupa III w środę o godz. 19.30

Spotkania odbędą się w domu parafialnym.

Wszystkich kandydatów do bierzmowania z obu roczników zapraszamy również na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

5. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.30.

6. Wszyscy chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się w zakrystii lub u ks. Rafała. W najbliższą sobotę reprezentacja naszych ministrantów udaje się do Murowanej Gośliny na diecezjalne eliminacje Mistrzostw Polski. Życzymy im powodzenia i pamiętamy w modlitwie.

7. Spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

8. We wtorek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy Święto Patronów Europy - Cyryla i Metodego, a w czwartek już tłusty czwartek, którzy przypomina o ostatnich dniach karnawału przed wielkopostnym wyciszeniem.

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie składamy na tacę ofiary na inwestycje w naszej parafii. Za zrozumienie i pomoc z góry Bóg zapłać.

10. Odpowiadając na apel Księdza Prymasa pragniemy wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek, ofiary zostaną przekazane przez Caritas wszystkim potrzebującym.

11. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła i kaplic filialnych na dzisiejszą niedzielę.

12. W minionym tygodniu zmarły - śp. Maria Pokrywczyńska z Nowej Wsi Ujskiej oraz śp. Magdalena Kin, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek...

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.02.2023

1. W przyszłą sobotę 11 lutego będziemy przeżywać w naszej parafii szczególny czas modlitwy w intencji osób chorych i starszych za wstawiennictwem NMP z Lourdes. Zapraszamy wszystkie osoby chore i starsze do kościoła na Mszę świętą o godz. 18.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy o pomoc w przywiezieniu do kościoła starszych i chorych domowników.

2. Msze święte w tym tygodniu sprawujemy jedynie rano o godz. 7.30, Msze wieczorne będą w środę i sobotę.

3. Biuro parafialne do końca ferii czynne tylko w środę w godz. 8.30-9.30.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panom Kościelnym wraz z rodzinami, ministrantom i zespołowi młodzieżowemu za pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznych oraz przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.01.2023

1. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek i wtorek Msze święte tylko o godz. 7.30, w środę Msze o godz. 7.30 i 18.00 z Nowenną.

3. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte tego dnia w Ujściu o godz. 7.30, 10.30, 16.00 i 18.30, a na wszystkich filiach o godz. 17.15. W czasie każdej Mszy poświęcenie świec i gromnic, a w czasie Mszy wieczornej poświęcenie świec Dzieciom Pierwszokomunijnym. Po Mszy spotkanie dla rodziców tych dzieci.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Msze święte tego dnia o godz. 7.30 i 18.00.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - Ksiądz Proboszcz - w piątek od godz. 9.00, a Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy po Mszy świętej o godz. 9.00.

7. Do końca ferii biuro parafialne czynne będzie tylko w środę w godz. 8.30-9.30.

8. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

9. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie - śp. Renata Drzycimska z Ujścia, Marian Rajewicz z Mirosławia/Ujścia i Elżbieta Wodara z Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek...

10. Na nowy tydzień naszego życia niech Pan Bóg nam błogosławi.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023

1. 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w czasie Mszy świętej o godz. 18.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii będą miały poświęcone świece. Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

2. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

3. Rozpoczynamy ostatni tydzień odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy wszystkim, z którymi dane nam było się spotkać i wspólnie pomodlić. Sprawozdanie kolędowe podamy w przyszłą niedzielę. 

4. Odwiedziny chorych w lutym odbędą się według stałego porządku - w I piątek i I sobotę miesiąca.

5. Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.01.2023

1. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy nasze modlitwy w tę intencję.

2. W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych kochanych Dziadkach, tych żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do Pana.

3. Przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii o świadectwie wiary, jakim jest uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej. Jednocześnie przypominamy, że 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), w czasie Mszy świętej, dzieci będą miały poświęcone świece komunijne. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie tej daty.

4. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę, które przeznaczamy na cele inwestycyjne i potrzeby parafii. Serdecznie dziękujemy również Parafianom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

5. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele dla uczniów klas pierwszych ponadpodstawowych. Jednocześnie informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony uczniom klas pierwszych 19 kwietnia.

6. Na dzisiejszą niedzielę i nowy tydzień niech dobry Bóg nam błogosławi.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 08.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela zachęca nas, abyśmy zatrzymali się przy chrzcielnicy. Wspomnijmy na nasz chrzest, przez który staliśmy się Dziećmi Bożymi. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale tradycyjnie trwamy w śpiewie kolęd do 2 lutego.

2. Przypominamy, że do 12 lutego Msze święte w Ujściu w dni powszednie odprawiamy tylko rano, wieczorem sprawujemy w środy i soboty. Na filiach Msze święte w tym okresie tylko w niedziele i święta. Biuro parafialne w tym czasie czynne jedynie w środę w godz. 8.30-9.30.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w czasie Mszy świętych będą przeznaczone na cele inwestycyjne i utrzymanie parafii. Za pomoc i zrozumienie w tych trudnych czasach z góry Bóg zapłać.

4. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Anna Krobska z Ujścia oraz Eugeniusz Kaczmarek z Nowej Wsi Ujskiej. Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 01.01.2023

1. U progu Nowego Roku czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę. Z woli Papieża Pawła VI jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

2. W piątek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła, które po Mszy będzie można nabyć u ministrantów. Wszystkie dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 11.00, w czasie której podsumujemy minione Roraty. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Pragniemy zapukać do każdego domu, aby przynieść Boże błogosławieństwo. Prosimy o religijny charakter tego spotkania. 

4. Przypominamy, że w okresie kolędowym aż do końca ferii zimowych (do 12 lutego), Msze święte w Ujściu w dni powszednie sprawujemy jedynie rano, wieczorem odprawiamy w środy i soboty. Na filiach w tym okresie Msze święte tylko w niedziele i święta.

5. Biuro parafialne w okresie kolędowym czynne tylko w środę w godz. 8.30-9.30.

6. W minionym tygodniu zmarła śp. 

KONTAKT

Tel. do Ks. Proboszcza: 693 600 995

E-mail: parafia.ujscie@gmail.com

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka 

pw. św. Mikołaja

Pl. Wiosny Ludów 1

64-850 Ujście

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com. Wszelkie prawa zastrzeżone 2021