OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.08.2022

1. Trwa sierpień miesiąc trzeźwości narodowej. Pamiętajmy, abyśmy swoim przykładem włączyli się w to świadectwo abstynencji.

2.  Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w Ujściu i na filiach według porządku niedzielnego. Tego dnia również mieszkańcy Nietuszkowa przeżywają swój odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem i z homilią Księdza Proboszcza. Po Mszy zapraszamy na festyn przy świetlicy wiejskiej. W związku z odpustem, Msza święta w Mirosławiu będzie sprawowana o godz. 8.30, w Nowej Wsi Ujskiej bez zmian. W tę uroczystość pamiętajmy o modlitwie w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii i naszych rodzin. 

3.    Dzisiejsza taca tzw. inwestycyjna przeznaczona jest na spłatę położenia pol-bruku przy nowym kościele w Mirosławiu. Do spłaty mamy ok. 40 000 zł. Za zrozumienie i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać. 

4.   Jak co roku z naszej parafii wyruszy, już po raz 24, piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Odbędzie się ona w sobotę 3 września. Koszt udziału – 50 zł dla wracających autokarem, 40 zł dla pozostałych (ubezpieczenie, obiad). Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym i przez stronę internetową. Przy zapisach prosimy o podawanie numeru PESEL. Serdecznie zachęcamy do udziału. 

5.    Osoby, które zamówiły płytę z filmem z Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego mogą ją odebrać w zakrystii.

6.     W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Maria Witoch i Wiesława Załachowska. Wieczny odpoczynek...

                                                                   

                                                             Ks. Proboszcz Bogdan Spychaj

                                                                                                                                  

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.08.2022

1. Trwa sierpień miesiąc trzeźwości narodowej. Pamiętajmy, abyśmy swoim przykładem włączyli się w to świadectwo abstynencji.

2. Bóg zapłać rodzicom, ministrantom, zespołowi młodzieżowemu za przygotowanie i pomoc przy porządkowaniu plebani i budynków parafialnych i otoczenia.

3.    15 sierpnia tj. poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w czasie Mszy św. święcimy bukiety ziół
i kwiatów. W tym dniu swój odpust przeżywają mieszkańcy Nietuszkowa. Uroczysta Suma odpustowa będzie o g 12oo, Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks proboszcz. Po Mszy św zapraszamy na Festyn przy świetlicy wiejskiej.

4.    Za tydzień składka z tacy przeznaczona będzie na inwestycje parafialne tj. remont plebani i utrzymanie parafii – za zrozumienie i pomoc z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.   Jak co roku z naszej parafii wyruszy, już po raz 24, piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Odbędzie się ona w sobotę 3 września. Koszt udziału – 50 zł dla wracających autokarem, 40 zł dla pozostałych (ubezpieczenie, obiad). Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Przy zapisach prosimy o podawanie numeru PESEL. Serdecznie zachęcamy do udziału.

6.  Od przyszłego tygodnia Msza św. w środę o godz. 18.00 będzie Mszą zbiorową, odprawianą w kilku intencjach, polecanych także w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.    W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Władysław Myszkowski i Barbara Kin. Polecajmy też ofiary wczorajszego wypadku autokarowego, zmierzające do Medjugorje. Wieczny odpoczynek...

8.    Na dzisiejszą niedzielę i nowy tydzień naszego życia niech Bóg nam błogosławi.

                                                                   

                                                             Ks. Proboszcz Bogdan Spychaj

                                                                                                                                  

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.07.2022

1.    Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który dla Kościoła w Polsce jest miesiącem modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Polecajmy w naszych modlitwach zwłaszcza tych, którzy zmagają się z tym nałogiem.


2. We wtorek 2 sierpnia mamy możliwość dostąpienia jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego. Odpust możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) i ofiarować za siebie lub za osobę zmarłą.


3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Litanią do Imienia Jezus.


4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 17.30. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę przypada również Święto Przemienienia Pańskiego.


6. Odwiedziny chorych:

a)    Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych w piątek od godz. 9.00 w Byszkach, Chrustowie, Nietuszkowie, Nowej Wsi Ujskiej i Mirosławiu

b)    Chorzy ks. Sławka zostaną odwiedzeni w piątek od godz. 9.00

c)    Ks. Rafał odwiedzi chorych w sobotę od godz. 9.00


6. W minionym tygodniu zmarli: śp. Franciszek Rejewski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 oraz śp. Leon Wojczyński, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Nowej Wsi Ujskiej. Ich i naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2022

1. Dziś po Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na zakup transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA. 


2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli organizacji wakacyjnego wyjazdu ministrantów, który odbył się w minionym tygodniu. Bóg zapłać!


3. Jutro święto św. Jakuba Apostoła oraz liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. We wtorek wspomnienie Rodziców NMP św. Joachima i Anny, a w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.


4. W czwartek 28 lipca z Gniezna wyrusza Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Polecamy w modlitwie wszystkich pątników.


5. W minionym tygodniu zmarł śp. Jerzy Koźma, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Jego i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.07.2022

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i przeżyciu czasu Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Ojcu Rekolekcjoniście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy zadbali o udekorowanie kościoła, jego otoczenia i trasy przejazdu Obrazu, Kościelnym, Organistom, Radnym, Chórom, Zespołowi Młodzieżowemu, wszystkim delegacjom, fotografowi, wszystkim, którzy pomagali w kuchni, w porządkowaniu kościoła i terenu wokół niego, władzom samorządowym i wszystkim mieszkańcom, za udekorowanie mieszkań i tak liczne uczestnictwo. 


2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej w Ujściu i na filiach błogosławieństwo pojazdów i kierowców w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa.

NAWIEDZENIE OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO
9-10.07.2022

1. Plan Nawiedzenia.


2. Dzisiaj posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy wikariusz, ks. Sławomir Dziankowski. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


3. Serdecznie dziękujemy ks. Dariuszowi Mroczkowi, naszemu rekolekcjoniście, który przygotował nas duchowo do przeżycia czasu Nawiedzenia oraz koordynował część przygotowań. Bóg zapłać serdeczne.


4. Od poniedziałku Msze święte według normalnego porządku wakacyjnego. 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.07.2022
Odpust na Kalwarii

1. W poniedziałek Msze święte w Ujściu o godz. 7.00 i 18.00.


2. We wtorek o godz. 20.00 Msza święta rozpoczynająca rekolekcje przed Nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Poprowadzi je ks. Dariusz Mroczek, sercanin. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.


3. Od środy do piątku Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00 i 18.00. Apele Jasnogórskie o godz. 21.00.


4. Spowiedź święta w czwartek w godz. 9.00-10.00 oraz 19.00-20.00. Składka przeznaczona będzie na Zgromadzenie Księży Sercanów.


5. W sobotę powitanie Obrazu na Pl. Powstańców Wielkopolskich o godz. 17.30 i procesja do kościoła. Prosimy o niesienie sztandarów i udekorowanie mieszkań.

O godz. 18.00 - Msza święta powitania.

O godz. 20.00 Różaniec święty, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

O godz. 22.00 Pasterka Maryjna z udziałem kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy dotychczas tu posługiwali.

W godz. 23.00-6.00 nocne czuwanie, prosimy o zapisy na poszczególne godziny czuwania.


6. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 7.00 Msza święta.

O godz. 9.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

O godz. 11.00 Msza święta dla dzieci i młodzieży z błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących narodzin dziecka.

O godz. 16.00 Msza święta pożegnania pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza. Po Mszy świętej Obraz uda się do Nietuszkowa przed kaplicę. Tam krótka modlitwa i przejęcie Obrazu przez Parafię pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. 


7. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętych na filiach. Intencje z Nietuszkowa i Nowej Wsi Ujskiej będą odprawione w Ujściu o godz. 9.00, a intencja z Mirosławia będzie odprawiona w Ujściu o godz. 11.00.


8. Abp Stanisław Gądecki z dniem 1 sierpnia mianował Księdza Proboszcza Roberta Różańskiego proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Dakowach Mokrych w dekanacie bukowskim (archidiecezja poznańska).


9. W minionym tygodniu zmarli śp. Zygmunt Wajda oraz Zenon Chułek. Wieczny odpoczynek...

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.06.2022

1. Jutro w Kołobrzegu rozpoczną się finały Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dla Ministrantów. Nasi lektorzy awansowali do tego turnieju, życzymy im powodzenia.


2. W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza święta o godz. 10.00. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.


3. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź święta od godz. 17.30. Po Mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii. 


4. Obchód chorych:

- Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych w piątek od godz. 9.00 w Nietuszkowie, Chrustowie, Byszkach i Nowej Wsi Ujskiej

- chorych ks. Sebastiana odwiedzimy w piątek od godz. 9.00

- ks. Rafał odwiedzi chorych w sobotę od godz. 9.00


5. Za tydzień w niedzielę Odpust na Kalwarii. O godz. 11.15 liturgiczne wprowadzenie przez Księdza Dziekana w urząd proboszczowski nowego Proboszcza naszej Parafii ks. Bogdana Spychaja. Następnie wyjście z kościoła i procesja z krzyżem na Kalwarię. Przy XII stacji Msza święta, którą celebrować będzie nowy Proboszcz. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja do kościoła.

Zwracamy się z prośbą do dziewczynek o sypanie kwiatów w czasie tej procesji oraz o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronu.

W związku z odpustem Msze święte w Nowej Wsi Ujskiej i Mirosławiu będą sprawowane w sobotę o godz. 19.30. 

6. Zwracamy się z prośbą o zapisywanie się na nocne czuwanie przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej w godz. 23.00-6.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i na parafialnej stronie internetowej. 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.06.2022

1. W tym tygodniu w dni powszednie Msze święte będą sprawowane tylko w Ujściu.


2. Procesje Eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 18.00. O obsługę procesji prosimy Parafian:

- w poniedziałek z Chrustowa

- we wtorek z Mirosławia i Jabłonowa

- w środę z Nietuszkowa

- w czwartek z Ujścia

W czwartek procesja na Kalwarię do czterech ołtarzy, a po procesji błogosławieństwo ziół i wianków w kościele.


3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej o godz. 18.00 akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4. Msze święte na zakończenie roku szkolnego:

- w Ujściu we wtorek o godz. 12.00

- w Mirosławiu w piątek o godz. 8.15

- w Nowej Wsi Ujskiej w piątek o godz. 10.00


5. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski mianował z dniem 1 lipca ks. Sebastiana Kołodziejczyka proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie. Na jego miejsce został mianowany ks. Sławomir Dziankowski ze Słupcy. Ksiądz Prymas wyraził również zgodę, aby Ksiądz Proboszcz Robert Różański opuścił Archidiecezję Gnieźnieńską i przeszedł do Archidiecezji Poznańskiej. Na jego miejsce z dniem 1 lipca został mianowany ks. Bogdan Spychaj, dotychczasowy proboszcz w Wyszynach.

W związku z peregrynacją Obrazu Jasnogórskiego, ks. Różański będzie w naszej parafii do 17 lipca.

Pożegnanie księży w najbliższą sobotę na Mszy świętej o godz. 18.00.


6. W minionym tygodniu zmarła śp. Elżbieta Wegner, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...


UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - 16.06.2022

W dniach 9 i 10 lipca będziemy gościć w naszej Parafii Kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Peregrynację Obrazu poprzedzą rekolekcje parafialne. Rozpoczniemy je we wtorek 5 lipca Mszą świętą o godz. 20.00. W środę, czwartek i piątek (6-8 lipca) Msze święte o godz. 10.00 i 20.00, nie będą sprawowane Msze o godz. 7.00 i 18.00. Intencja z godz. 7.00 będzie odprawiona o godz. 10.00.

Apele Jasnogórskie w czasie rekolekcji o godz. 21.00.

Obraz Matki Bożej powitamy w sobotę 9 lipca o godz. 17.30 na Placu Powstańców Wielkopolskich, stamtąd w procesji przejdziemy do kościoła. 

O godz. 18.00 - Msza święta powitania.

O godz. 20.00 Różaniec Święty, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

O godz. 22.00 tzw. Pasterka Maryjna, czyli Msza w intencji powołań z udziałem kapłanów pochodzących z naszej Parafii i tych, którzy w niej posługiwali.

Od godz. 23.00 do 6.00 indywidualne czuwanie. Bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii na godziny czuwania, tak by Obraz w nocy nie pozostał sam.

W niedzielę o godz. 6.30 Godzinki, o godz. 7.00 Msza święta.

O godz. 9.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

O godz. 11.00 Msza święta z błogosławieństwem dla młodzieży, dzieci i matek w stanie błogosławionym. 

O godz. 16.00 Msza święta pożegnania pod przewodnictwem Księdza Biskupa, następnie Obraz uda się przed kaplicę w Nietuszkowie. Tam krótka modlitwa i przejęcie Obrazu przez Parafię pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

W niedzielę 10 lipca nie będą sprawowane Msze święte na filiach. Intencja z Nietuszkowa i Nowej Wsi Ujskiej będzie odprawiona tego dnia w Ujściu o godz. 9.00, a intencja z Mirosławia o godz. 11.00. 

Już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na rekolekcje i dni nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. 


UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 12.06.2022

1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ujściu i na filiach po wieczornych Mszach świętych.


2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną także Uroczystością Bożego Ciała. Msze święte w Ujściu - o godz. 7.00, 9.00, po procesji i o 16.30. Po Mszy świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. 

Drogą krajową nr 11 przejdziemy do ul. Czarnkowskiej, dalej ul. Notecką, Strażacką, Pilską, Rybacką do ul. Sienkiewicza. Dalej ul. Strzelecką, Kanałową i Staszica do kościoła. 

Pierwszy ołtarz będzie przy Domu Parafialnym, drugi przy p. , trzeci u p. Słoma i czwarty przy bloku WPS-u. Przy Ratuszu błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła. Po zakończonej procesji Msza święta w kościele.

W Uroczystość Bożego Ciała na filiach nie będzie Mszy świętych. Będą one sprawowane na wszystkich filiach w środę o godz. 19.30. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzu, dekorowanie mieszkań, niesienie sztandarów, feretronów, baldachimu, a dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów w Boże Ciało i przez całą oktawę.


3. W piątek i sobotę procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00. O pomoc w obsłudze procesji w piątek prosimy parafian z Byszek, a w sobotę z Nowej Wsi Ujskiej. 


4. W minionym tygodniu zmarli śp. Józef Machowina i Szczepan Wojczyński. Wieczny odpoczynek...


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 05.06.2022

1. Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


2. W czwartek wieczornej Mszy świętej przewodniczyć będzie Neoprezbiter ks. Adam Wawrzyniak, który odbywał praktykę diakońską w Chodzieży (i który pielgrzymował z nami do Skrzatusza). Po Mszy świętej udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.


3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ujściu i na filiach po wieczornych Mszach świętych.


4. Obchód chorych przez ks. Rafała w sobotę od godz. 9.00.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 29.05.2022

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy do wtorku, a od środy rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywać się będą w Ujściu i na filiach po Mszach świętych wieczornych. 


2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.


3. W piątek przypada pierwszy piątek czerwca. Okazja do spowiedzi świętej:

- dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta

- dla pozostałych od godz. 17.30


4. Obchód chorych:

- Ks. Proboszcz i ks. Sebastian w piątek od godz. 9.00

- ks. Rafał za dwa tygodnie, w sobotę 11 czerwca od godz. 9.00


5. Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Koszt 60 zł. Zapisy do wtorku. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała oraz na parafialnej stronie internetowej. 

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.05.2022

1. Nabożeństwa majowe w Ujściu i na filiach po Mszach świętych wieczornych. 


2. Apele Jasnogórskie w soboty majowe o godz. 21.00 na Kalwarii.

3. Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Koszt 60 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała oraz na parafialnej stronie internetowej. 

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

5. W minionym tygodniu zmarli: śp. Henryk Grzeszczak, Eugeniusz Długozima oraz Urszula Klessa, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 w Nietuszkowie. Wieczny odpoczynek...

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.05.2022

1. Nabożeństwa majowe w Ujściu i na filiach po Mszach świętych wieczornych. 


2. Apele Jasnogórskie w soboty majowe o godz. 21.00 na Kalwarii.

3. Dzieci z klas IV zapraszamy w strojach komunijnych (jeżeli jeszcze mają), na Mszę świętą z okazji rocznicy Komunii Świętej, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00. Od godz. 17.30 spowiedź święta.

4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy przez Biały Tydzień w albach na Msze święte o godz. 18.00.

5. W czwartek dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają do Górki Klasztornej. Wyjazd o godz. 8.00 z Placu Targowego przy ul. Sienkiewicza.

6. Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego:
a) grupa I i II we wtorek o godz. 19.00
b) grupa III w środę o godz. 19.00

7. Młodzież klas VIII zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 16.30, w czasie której będziemy się modlić o dary Ducha Świętego na czas egzaminów.

8. Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała oraz na parafialnej stronie internetowej. 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 08.05.2022

1. Nabożeństwa majowe w Ujściu i na filiach po Mszach świętych wieczornych. 


2. Apele Jasnogórskie w soboty majowe o godz. 21.00 na Kalwarii.

3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, wtorek i środę:
a) klasa III a i Byszki - o godz. 16.00
b) klasa III b i dzieci z kaplic filialnych - o godz. 17.00

4. Spowiedź święta dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii oraz ich rodzin w sobotę od godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III w czasie Mszy świętej o godz. 10.15 i 12.15 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. 

6. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na zakup flag dekorujących trasę przejazdu Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w dniach 9-10 lipca. 

7. W minionym tygodniu zmarli śp. Weronika Potoczko i Stanisław Pomerenko. Wieczny odpoczynek...

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 01.05.2022

1. Nabożeństwa majowe w Ujściu i na filiach po Mszach świętych wieczornych. 


2. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w Ujściu i na filiach według porządku niedzielnego.


3. Młodzież klas VIII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego:

a) grupę I i II w środę o godz. 19.00

b) grupę III w czwartek o godz. 19.00


4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.


5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź święta:

a) dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 - Msza święta

b) dla pozostałych od godz. 17.30


6. Odwiedziny chorych:

a) Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9.00 - Byszki, Nietuszkowo i Nowa Wieś Ujska

b) księża wikariusze w sobotę od godz. 9.00 - Ujście


7. Apele Jasnogórskie w soboty majowe o godz. 21.00 na Kalwarii.


8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na zakup flag dekorujących trasę przejazdu Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w dniach 9-10 lipca. 


9. W minionym tygodniu zmarł śp. Wiesław Kruszka. Wieczny odpoczynek...

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 24.04.2022

1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.


2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W Kruszewie Msza święta odpustowa o godz. 18.00.


3. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych w środę na Mszy świętej o godz. 17.00 przyjmie sakrament bierzmowania. Spotkania dla nich w kościele po wieczornej Mszy świętej w poniedziałek oraz we wtorek wraz ze świadkami. Spowiedź święta dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania i ich rodzin we wtorek od godz. 17.15.


4. W środę nie będzie sprawowana Msza święta o godz. 18.00, a w Nowej Wsi Ujskiej Msza święta ze środy przeniesiona będzie na wtorek o godz. 16.30.


5. Biuro parafialne w środę wieczorem będzie nieczynne.


6. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.


7. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy wszystkich do częstszego, niż zwykle, czytania Pisma Świętego.


8.  W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty śp. Eugenia Krzyżanowska oraz Dorota Grzelak. Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 17.04.2022

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy znaleźli czas i uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz Świętym Triduum Paschalnym.

Dziękuję ks. Rafałowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy pomogli przygotować liturgie Wielkiego Tygodnia.

Zespołowi młodzieżowemu za przygotowanie Ciemnicy, a rodzinie z Ujścia za przygotowanie Grobu Pańskiego (oraz osobom, które w ostatnim czasie podjęły się remontu kaplicy Grobu).

Bóg zapłać za wszelką pomoc Panom Kościelnym, a panom z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej na nagłośnienie Kalwarii. 

Dziękuję tym wszystkim, którzy w Wielkim Poście złożyli Daninę Wielkopostną. 

Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim za wszelkie dobro błogosławi.


2. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy świętej o godz. 6.00, jutro po Mszy o godz. 9.00, a w następne dni 15 minut przed wieczorną Mszą świętą. 


3. Jutro, w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania, Msze święte w Ujściu i na filiach według porządku niedzielnego. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL.


4. Pierwsza spowiedź święta dla dzieci z klas III w najbliższy piątek od godz. 16.30.


5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego - o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


7. W minionym tygodnia zmarła śp. Lukrecja Kijek. Msza święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Wieczny odpoczynek...

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 10.04.2022

1. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze święte w Ujściu o godz. 7.00 i 18.00.


2. Spowiedź święta w Ujściu w Wielki Poniedziałek w godz. 10.15-11.15, 15.15-16.15 oraz 19.15-20.00.

3. W Wielki Czwartek o godz. 19.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 7.15. Niech ta adoracja będzie wyrazem wdzięczności za dar Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. 

4. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 15.00, a o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, która kończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja w kaplicy Grobu Pańskiego w piątek do godz. 22.15 i w sobotę w godz. 7.15-18.45. Niech będzie ona dziękczynieniem za niepojętą miłość Chrystusa do każdego z nas. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.

5. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 19.00. Na ten obchód przynosimy ze sobą świece. 

6. Błogosławieństwo potraw w Wielką Sobotę:
a) w Ujściu o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00
b) na wioskach:
- Nietuszkowo o godz. 10.00
- Chrustowo o godz. 10.20
- Nowa Wieś Ujska o godz. 10.40
- Byszki o godz. 11.00
- Mirosław o godz. 11.20
- Jabłonowo o godz. 11.40
W kościele będzie wystawiony kosz na dary dla potrzebujących.

7. Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego:
a) w Wielki Piątek o godz. 14.45 w kościele
b) w Wielką Sobotę o godz. 15.00 w kaplicy Grobu Pańskiego
c) w Niedzielę Wielkanocną po Mszy rezurekcyjnej 

8. W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna z kaplicy Grobu Pańskiego do kościoła o godz. 6.00, następnie Msza święta. Pozostałe Msze święte w Ujściu o godz. 9.00, 11.00 i 16.30. Msze święte na filiach:
a) Nietuszkowo o godz. 8.30
b) Nowa Wieś Ujska o godz. 9.45
c) Mirosław o godz. 11.00

9. W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte w Ujściu i na filiach według porządku niedzielnego. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. Dziękujemy też ministrantom, młodzieży, rodzicom i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Inscenizowanej Drogi Krzyżowej. 

11. W minionym tygodniu zmarła śp. Stanisława Kruczkowska. Wieczny odpoczynek...

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 03.04.2022

1. Gorzkie Żale w Ujściu w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. 


2. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:
a) dla dzieci o godz. 16.30
b) dla pozostałych po Mszy wieczornej

3. Droga Krzyżowa na filiach po Mszy świętej o godz. 16.30:
a) w Nietuszkowie we wtorek
b) w Nowej Wsi Ujskiej w środę
c) w Mirosławiu w czwartek

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.

6. Spowiedź święta przed Świętami na filiach w najbliższy piątek:
a) w Nietuszkowie w godz. 16.30-17.00
b) w Nowej Wsi Ujskiej w godz. 17.15-17.45
c) w Mirosławiu w godz. 18.45-19.15
W Ujściu spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów z Chodzieży w poniedziałek 11 kwietnia. 

7. Próba dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej.

8. Inscenizowana Droga Krzyżowa, na wzór Misterium Męki Pańskiej, w najbliższą sobotę o godz. 19.00 na Kalwarii.

9. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo palm, a o godz. 11.00 rozpoczniemy przy XII stacji na Kalwarii. Tam odbędzie się błogosławieństwo i procesja do kościoła. 

10. Tradycyjnie w Wielkim Poście jest zbierana Danina Wielkopostna, która jest przeznaczona na cele diecezjalne.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnich dniach sprzątali Kalwarię i przygotowywali ją do obchodów Wielkiego Tygodnia. Zwracamy się również z prośbą o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła w najbliższą sobotę od godz. 9.00.
Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Nocnej Drogi Krzyżowej oraz tym, którzy w niej uczestniczyli (ok. 80 osób). 

12. Ministranci i młodzież przed kościołem rozprowadzają palmy, ozdoby świąteczne i domowe wypieki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na ich dalszy rozwój. 

13. W minionym tygodniu zmarł śp. Dominik Lehmann. Wieczny odpoczynek...

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 27.03.2022

1. Gorzkie Żale w Ujściu w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. 


2. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:
a) dla dzieci o godz. 16.30
b) dla pozostałych po Mszy wieczornej

3. Tzw. Ekstremalna czyli Nocna Droga Krzyżowa w piątek rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00. Uczestników zachęcamy do wykonania krzyży. Trasa i rozważania są do pobrania na stronie parafii.

4. Droga Krzyżowa na filiach po Mszy świętej o godz. 16.30:
a) w Nietuszkowie we wtorek
b) w Nowej Wsi Ujskiej w środę
c) w Mirosławiu w czwartek

5. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie do kościoła w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

6. W związku z rekolekcjami szkolnymi biuro parafialne w środę rano będzie nieczynne.

7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Komunia Święta będzie udzielana po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.

8. Odwiedziny chorych:
a) Ksiądz Proboszcz - w piątek od godz. 9.00 w Byszkach, Nietuszkowie i Nowej Wsi Ujskiej
b) Księża Wikariusze - w sobotę od godz. 9.00 w Ujściu

9. Tradycyjnie w Wielkim Poście jest zbierana Danina Wielkopostna, która jest przeznaczona na cele diecezjalne.

10. W przyszłą niedzielę ministranci i młodzież będą rozprowadzali palmy, ozdoby świąteczne i domowe wypieki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na ich cele.

11. "Inscenizowana Droga Krzyżowa" na wzór Misterium Męki Pańskiej odbędzie się na Kalwarii w sobotę 9 kwietnia o godz. 19.00. 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 20.03.2022

1. Gorzkie Żale w Ujściu w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach odprawianych w kościele można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:

a) dla dzieci o godz. 16.30

b) dla pozostałych po Mszy wieczornej


3. Spotkanie dla rodziców wszystkich ministrantów i lektorów w środę 23 marca po wieczornej Mszy świętej. 


4. W najbliższy piątek 25 marca, w ramach Nocy Walki Duchowej, z kościoła pw. Świętej Rodziny w Pile wyruszy Droga Krzyżowa w intencji błogosławieństwa dla Polski i pokoju na Ukrainie, która zakończy się na naszej Kalwarii. 


5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące podjąć duchową adopcję zapraszamy ze świecami na Mszę świętą o godz. 18.00. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 


6. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci klas III w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 14.00. Dzieci przynoszą do kościoła świece. Zapraszamy na tę uroczystość także chrzestnych oraz wszystkich bliskich tych dzieci.


7. Zachęcamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Polega ona na nocnej wędrówce i rozważaniu, przy wyznaczonych miejscach, kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Odbędzie się ona w piątek 1 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała oraz na parafialnej stronie internetowej. 


8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty - śp. Irena Przybyłko, Maria i Andrzej Kaczmarek oraz Alfons Radzicki, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek...

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13.03.2022

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Andrzej Finc, salezjanin z Piły. Zapraszamy na Msze święte z nauką rekolekcyjną:

a) w Ujściu - w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00

b) w Mirosławiu w poniedziałek o godz. 16.30

c) w Nietuszkowie we wtorek o godz. 16.30

d) w Nowej Wsi Ujskiej w środę o godz. 16.30

Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. 

Składka zbierana w te dni będzie przeznaczona na Zgromadzenie Księży Salezjanów.


2. Gorzkie Żale w Ujściu w niedziele wielkiego postu o godz. 16.00.


3. Młodzież klas I ponadpodstawowych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.


4. Ksiądz Proboszcz odwiedzi swoich chorych w Byszkach, Nietuszkowie i Nowej Wsi Ujskiej we wtorek od godz. 9.00.


5. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek, dla dzieci o godz. 16.30, dla pozostałych po wieczornej Mszy świętej. Na wieczorną drogę krzyżową, którą poprowadzi zespół młodzieżowy, zapraszamy w sposób szczególny młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


6. Zapraszamy na modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja do godz. 21.00. Od godz. 20.00 czuwanie poprowadzi zespół młodzieżowy. 


7. W przyszłą niedzielę w Mirosławiu odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.


8. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom "Ad Gentes". Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na pomoc Ukrainie. 


9. Tradycyjnie w Wielkim Poście jest zbierana Danina Wielkopostna, która jest przeznaczona na cele diecezjalne


10. Zachęcamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Polega ona na nocnej wędrówce i rozważaniu, przy wyznaczonych miejscach, kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Odbędzie się ona w piątek 1 kwietnia. Trasa liczy 16 km, leśnymi drogami w okolicach Ujścia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała oraz na parafialnej stronie internetowej.


11. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Eugenia Krzyżanowska. Wieczny odpoczynek...

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 06.03.2022

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

a) w Ujściu w piątek - dla dzieci o godz. 16.30, dla pozostałych po Mszy świętej wieczornej

b) na filiach po Mszy świętej o godz. 16.30 - we wtorek w Nietuszkowie, w środę w Nowej Wsi Ujskiej, w czwartek w Mirosławiu


2. Gorzkie Żale w Ujściu w niedziele wielkiego postu o godz. 16.00, na filiach w niedziele po Mszach świętych. Popołudniowe Msze święte niedzielne w Ujściu będą sprawowane po Gorzkich Żalach. Za pobożny udział w nabożeństwach pasyjnych (Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale) można raz dziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes.


4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Salezjanin ks. Andrzej Finc. W związku z rekolekcjami:

a) w Mirosławiu dodatkowa Msza święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 16.30 (będzie to Msza niedzielna)

b) w przyszłą niedzielę 13 marca:

- w Nietuszkowie Msza święta odbędzie się pół godziny wcześniej tj. o godz. 8.00

- w Nowej Wsi Ujskiej Msza święta odbędzie się 15 minut później tj. o godz. 10.00


5. Młodzież klas pierwszych ponadpodstawowych, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek tj. 14 marca po wieczornej Mszy świętej.


6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Różańską (bratową Księdza Proboszcza), Zofię Krobską i Genowefę Golińską. Wieczny odpoczynek...

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.02.2022

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tej intencji.


2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Środa Popielcowa jest w całym Kościele dniem pokuty, w którym obowiązuje nas post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa skromne. 

Msze święte w środę:

a) w Ujściu - godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30

b) na wszystkich filiach o godz. 17.15

Podczas każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. Po Mszy świętej o godz. 18.30 do godz. 21.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec święty i modlitewne czuwanie w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie. Od godz. 20.15 czuwanie poprowadzi zespół młodzieżowy.

W środę biuro parafialne będzie nieczynne.


3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.


4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

a) w piątek - dla dzieci o godz. 16.30, dla pozostałych po Mszy świętej wieczornej

b) w czwartek w Mirosławiu po Mszy świętej


5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci o godz. 16.00, a Komunia Święta pierwszopiątkowa po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.


6. Odwiedziny chorych:

a) Ksiądz Proboszcz - piątek od godz. 9.00 w Byszkach, Nietuszkowie i Nowej Wsi Ujskiej

b) Księża Wikariusze - sobota od godz. 9.00 w Ujściu


7. Gorzkie Żale w Ujściu w niedziele wielkiego postu o godz. 16.00, na filiach w niedziele po Mszach świętych. Popołudniowe Msze święte niedzielne w Ujściu będą sprawowane po Gorzkich Żalach. Za pobożny udział w nabożeństwach pasyjnych (Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale) można raz dziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia Święta i modlitwa w intencjach papieża). 


8. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.


9. Dzisiaj również zespół młodzieżowy rozprowadza przed kościołem domowe wypieki, a zebrane ofiary będą przeznaczone na letni wyjazd i rozwój zespołu.


10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Stefan Przybyłko i Wojciech Brzeziński. Wieczny odpoczynek...

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.02.2022

1. W naszej parafii zakończyła się peregrynacja figurki Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim, którzy znaleźli czas na wspólną modlitwę, Paniom prowadzącym rozważania, różaniec i śpiew, Zespołowi Młodzieżowemu za śpiew w czasie wieczornej adoracji i apelu, składamy serdeczne podziękowania. Niech Matka Najświętsza ma nas wszystkich w swojej opiece i niech będzie naszym wspomożeniem w trudach życia.


2. Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego:

a) grupę I we wtorek po wieczornej Mszy świętej

b) grupę II w środę po wieczornej Mszy świętej

c) grupę III w czwartek o godz. 19.00


3. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.


4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Zespół Młodzieżowy będzie rozprowadzał domowe wypieki, a zebrane ofiary będą przeznaczone na letni wyjazd.


5. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Edmund Chudzik. Wieczny odpoczynek...

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.02.2022

1. W naszej parafii gościmy figurę Matki Bożej Różańcowej (z Sanktuarium na Krzeptówkach). Peregrynacja figury odbywa się w następującej intencji: "Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i miłowana, aby przesłanie Fatimy poznał i wypełnił świat". Dzisiaj po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Po wieczornym różańcu Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. 

Od poniedziałku do czwartku:

- o godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i dwie części różańca

- po wieczornej Mszy świętej pozostałe dwie części różańca i Adoracja do godz. 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

We wtorek i czwartek w godz. 20.30-21.00 Adorację poprowadzi zespół młodzieżowy.

Figurę będziemy gościć do piątku 18 lutego, pożegnanie w piątek po wieczornym różańcu.

Osoby chętne do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. 

Bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy. Niech będzie to dla nas duchowe przygotowanie do lipcowego nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.


2. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy świętej.


3. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 16.30.


4. Zdjęcia i nagranie z uroczystości poświęcenia ołtarza można obejrzeć na naszej stronie internetowej.


5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Wiesław Bajas i Jan Śliwa. Wieczny odpoczynek...

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.02.2022

1. W dni powszednie Msze święte na filiach o godz. 16.30

a) Nowa Wieś Ujska - poniedziałek i środa

b) Nietuszkowo - wtorek

c) Mirosław - czwartek


2. W środę rano biuro parafialne będzie nieczynne.


3. W piątek obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza święta w intencji chorych, połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych będzie sprawowana w czasie wielkopostnych rekolekcji parafialnych.


4. W najbliższą sobotę w naszej parafii powitamy figurkę Matki Bożej Różańcowej. Jej obecność będzie dla nas duchowym przygotowaniem do lipcowego nawiedzenia Kopii Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej. Uroczyste powitanie figurki w sobotę o godz. 15.00. Po wprowadzeniu Koronka do Miłosierdzia Bożego, dwie części różańca i Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej. Po Mszy pozostałe dwie części różańca i Adoracja do godz. 23.00. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej jedna część różańca.

Figurkę będziemy gościć do piątku 18 lutego. Od poniedziałku do czwartku (14-17 lutego) każdego dnia będziemy odmawiali różaniec. Osoby chętne do prowadzenia tej modlitwy prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. 

Bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.


5. W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty śp. Krystyna Konwińska oraz Wanda Kruszka. W środę o godz. 11.00 w Nowej Wsi Ujskiej pogrzeb śp. Bożeny Mierzwa. Wieczny odpoczynek...

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.01.2022

1. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte tego dnia:

a) w Ujściu - o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30

b) na wszystkich filiach o godz. 17.15

Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo gromnic, a na Mszy świętej o godz. 18.30 błogosławieństwo świec dzieciom klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W środę biuro parafialne będzie nieczynne.


2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.


3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca lutego. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.


4. Odwiedziny chorych:

a) Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9.00 - Byszki, Nietuszkowo i Nowa Wieś Ujska

b) Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00 - Ujście


5. W sobotę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej o godz. 7.00 błogosławieństwo chleba i wody.


6. Od przyszłej niedzieli pierwsza Msza święta w Ujściu w niedziele i święta będzie sprawowana o godz. 7.00.III NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.01.2022

1. W tym tygodniu Msza święta wieczorna o godz. 18.00 będzie sprawowana jedynie w środę i sobotę. Msza święta poranna o godz. 7.00 będzie sprawowana każdego dnia. 


2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne jedynie w środę, rano i wieczorem.


3. Od niedzieli 6 lutego pierwsza Msza święta w Ujściu w niedziele i święta będzie sprawowana o godz. 7.00.II NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.01.2022

1. W tym tygodniu Msza święta wieczorna o godz. 18.00 będzie sprawowana jedynie w środę i sobotę. Msza święta poranna o godz. 7.00 będzie sprawowana każdego dnia. 


2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne jedynie w środę, rano i wieczorem.NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 09.01.2022

1. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 z błogosławieństwem kolędowym i poświęceniem wody:

a) mieszkańców Byszek w poniedziałek

b) mieszkańców Chrustowa i Jabłonowa we wtorek


2. W czwartek i piątek w Ujściu nie będzie sprawowana Msza święta wieczorna o godz. 18.00.


3. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i środę.


4. Po Mszy świętej przed kościołem można nabyć kalendarze misyjne, różańce oraz pluszaki z Madagaskaru. Dochód ze sprzedaży oraz wszystkie złożone ofiary są przeznaczone na wsparcie diecezji bp. Zygmunta Robaszkiewicza na Madagaskarze. Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 Ksiądz Biskup dokona poświęcenia naszego ołtarza. 


5. W poniedziałek w przychodni lekarskiej przy ul. Wojska Polskiego w Ujściu od godz. 13.00 odbędą się badania USG DOPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, badania USG oraz echo serca.


6. W minionym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Korzeniewski. Wieczny odpoczynek...II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 02.01.2022

1. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Prymasa w tym roku nie będzie organizowana kolęda w formie sprzed pandemii. Kolędę można organizować u rodzin, które o to poproszą. Kto chciałby, aby kapłan go odwiedził, proszony jest o zgłaszanie się w zakrystii lub biurze parafialnym. Pozostałe rodziny poszczególnych miejscowości zapraszamy na Mszę świętą do kościoła z błogosławieństwem kolędowym i błogosławieństwem wody. W tym tygodniu zapraszamy na godz. 18.00:

a) os. Górnego i os. Hutnika w poniedziałek

b) pozostałych mieszkańców Ujścia we wtorek


2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Msze święte tego dnia:

a) w Ujściu o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.30

b) w Nowej Wsi Ujskiej o godz. 9.45

c) w Nietuszkowie i Mirosławiu o godz. 11.00

Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można nabyć przed kościołem u ministrantów. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.


3. W piątek przypada I piątek miesiąca stycznia. Spowiedź święta dla dzieci w piątek od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa.  Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.


4. Obchód chorych:

a) Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9.00 - Byszki, Nietuszkowo i Nowa Wieś Ujska

b) Księża Wikariusze w sobotę od godz. 9.00 


5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 bp Zygmunt Robaszkiewicz dokona konsekracji naszego nowego ołtarza posoborowego. Wszystkich zapraszamy na tę piękną i rzadko spotykaną uroczystość. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Madagaskar.KONTAKT

Tel: 67 284 00 94 (chwilowo nieaktywny)

Tel. do Ks. Proboszcza: 693 600 995

E-mail: parafia.ujscie@gmail.com

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka 

pw. św. Mikołaja

Pl. Wiosny Ludów 1

64-850 Ujście

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com. Wszelkie prawa zastrzeżone 2021