ARCHIWUM OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH

2021

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 26.12.2021

1. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Prymasa w tym roku nie będzie organizowana kolęda w formie sprzed pandemii. Kolędę można organizować u rodzin, które o to poproszą. Kto chciałby, aby kapłan go odwiedził, proszony jest o zgłaszanie się w zakrystii lub biurze parafialnym. Pozostałe rodziny poszczególnych miejscowości zapraszamy na Mszę świętą do kościoła z błogosławieństwem kolędowym i błogosławieństwem wody. W tym tygodniu zapraszamy na godz. 17.00 do miejscowych świątyń:

a) we wtorek mieszkańców Nietuszkowa

b) w środę mieszkańców Nowej Wsi Ujskiej

c) w czwartek mieszkańców Mirosławia

 

2. W piątek 31 grudnia ostatni dzień roku 2021 - zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30. W piątek, z racji dyspensy Księdza Prymasa, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. W sobotę pierwszy dzień nowego roku 2022 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia w Ujściu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30. Dodatkowa Msza będzie sprawowana o godz. 12.30. Na filiach Msze święte bez zmian.

 

4. Obchód chorych w piątek 7 i w sobotę 8 stycznia. 

 

5. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL.

 

6. W minionym tygodniu odeszli: śp. Paweł Kujanek, Marian Niemczuk i Jan Lewoński oraz śp. Leszek Pawłowski, które pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30, śp. Marian Taterka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00, a także śp. Piotr Schwochert, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek...

 

IV NIEDZIELA ADWENTU - 19.12.2021

1. Msze święte roratnie dla dzieci w Ujściu w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Roraty na filiach o godz. 16.30.

 

2. Spowiedź święta przed nadchodzącymi Świętami w Ujściu:

a) w poniedziałek w godz. 10.00-11.00, 15.00-16.15 oraz 19.00-19.30

b) ponadto każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą świętą (od godz. 17.30)

 

3. W piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie sprawowana Msza święta wieczorna o godz. 18.00.

 

4. Pasterki w piątek:

a) w Nietuszkowie, Nowej Wsi Ujskiej i Mirosławiu o godz. 22.00

b) w Ujściu o północy

 

5. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na filiach nie będą sprawowane Msze święte, a w Ujściu nie będzie Mszy o godz. 7.30.

 

6. W najbliższą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 zespół młodzieżowy zaprasza do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

 

7. Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny oraz ozdoby świąteczne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na letni wyjazd.

 

8. Po Mszy świętej w biurze parafialnym można nabywać opłatki i duże świece Caritas. 

 

9. W minionym tygodniu odeszli śp. Maria Truszkowska, Kazimiera Linka oraz Grażyna Gradowska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek...

 

III NIEDZIELA ADWENTU - 12.12.2021

1. Msze święte roratnie w Ujściu w dni powszednie o godz. 18.00:

a) dla dzieci - w poniedziałek, wtorek i czwartek

b) dla młodzieży - w piątek, szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 ponadpodstawowych

c) dla dorosłych - w środę

 

2. Młodzież z klas VIII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego:

a) grupa I - we wtorek po Mszy wieczornej

b) grupa II - w środę po Mszy wieczornej

c) grupa III - w czwartek po Mszy wieczornej

 

3. Spowiedź święta przed nadchodzącymi Świętami w najbliższą sobotę:

a) Nietuszkowo - w godz. 10.00-10.20

b) Nowa Wieś Ujska - w godz. 10.30-11.00

c) Mirosław - w godz. 11.10-11.40

d) w Ujściu od godz. 17.30 oraz w poniedziałek 20 grudnia (szczegóły podamy za tydzień)

 

4. Zwracamy się z prośbą o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

 

5. Kuria Metropolitalna w Gnieźnie wydała oświadczenie dotyczące tegorocznej kolędy: "Zaleca się zachowanie formy zeszłorocznej, polegającej na zapraszaniu wiernych na modlitwę do kościoła. Można udać się z wizytą kolędową do osób, które o to same poproszą. Nie można jednak organizować kolęd, jak to miało miejsce przed pandemią." 

 

6. Liturgiczna Służba Ołtarza dzisiaj i za tydzień rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny, ozdoby świąteczne i słodycze. Zebrane ofiary będą przeznaczone na letni wyjazd.

 

7. Po Mszy świętej w biurze parafialnym można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece kosztują 15 zł, małe 7 zł.

 

8. W minionym tygodniu odeszli śp. Janina Ponicka oraz Urszula Laube-Kamińska. Wieczny odpoczynek...

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU - 05.12.2021

1. Msze święte roratnie w Ujściu w dni powszednie:

a) dla dzieci - w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.00

b) dla młodzieży - w piątek o godz. 18.00, szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 ponadpodstawowych

Dzieci zapraszamy w poniedziałek na uroczystość św. Mikołaja bez lampionów, a z lampionami we wtorek i czwartek.

 

2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Mikołaja Biskupa, patrona naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie bp Zygmunt Robaszkiewicz z Madagaskaru, pochodzący z naszej parafii. Podczas tej Mszy świętej Ksiądz Biskup pobłogosławi medaliki dzieciom, przygotowującym się do I Komunii Świętej. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do uczczenia św. Mikołaja i wspólnej modlitwy. W związku z odpustem w poniedziałek w Nowej Wsi Ujskiej nie będzie sprawowana Msza święta.

 

3. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą sprawowane:

a) w Ujściu o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30

b) na wszystkich filiach o godz. 17.15

Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

 

4. W środę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z chorób duszy i ciała oraz jakichkolwiek dolegliwości, niepokojów, lęków, tego, co nam przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Będziemy prosić, aby Pan Jezus to uzdrowił. Mszę będzie celebrował i prowadził modlitwy ks. Andrzej, salezjanin z Piły - egzorcysta. Ta Msza święta była zapowiada dwa tygodnie temu, ale wówczas ks. Andrzej nie mógł do nas przybyć. Ufamy, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, aby w jego przybyciu do naszej świątyni. W czasie tej Mszy prosimy przygotować się na dłuższy, niż zwykle pobyt w kościele. Po tej Mszy zbiórka do puszek na pomoc chorej Dominice. 

 

5. Młodzież klas I ponadpodstawowych, przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego:

a) grupa A we wtorek 7 grudnia po Roratach

b) grupa B w czwartek 9 grudnia po Roratach

 

6. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

 

7. Pierwsza Msza święta w niedziele i święta w Ujściu od dzisiaj do końca stycznia jest sprawowana pół godziny później, tj. o godz. 7.30.

 

8. Po Mszy świętej w biurze parafialnym można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece kosztują 15 zł, małe 7 zł.

 

9. W minionym tygodniu odeszli śp. Janusz Skarupa oraz Marta Kujanek. Wieczny odpoczynek...

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU - 28.11.2021

1. Msze święte roratnie w Ujściu w dni powszednie:

a) dla dzieci - w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.00

b) dla młodzieży - w piątek o godz. 18.00

c) w środę Msza wotywna o NMP połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dzieci zapraszamy z lampionami, zachęcamy także do przygotowania serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami, spośród których po Roratach będziemy losowali figurki Matki Bożej.

Roraty na filiach o godz. 16.30, również zapraszamy dzieci z lampionami oraz serduszkami z dobrymi uczynkami.

 

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 (połączona z modlitwą za Ojczyznę) oraz w I czwartek miesiąca o godz. 17.30.

 

3. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej do Domu Parafialnego.

 

4. W piątek przypada I piątek miesiąca grudnia. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta pierwszo-piątkowa. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.

 

5. Obchód chorych - ostatni przed Świętami:

a) ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00 w Byszkach i Nietuszkowie, a od godz. 10.45 w Nowej Wsi Ujskiej

b) ks. Wikariusze w sobotę od godz. 9.00 w Ujściu i Mirosławiu

 

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

7. Od przyszłej niedzieli pierwsza Msza święta w niedziele i święta będzie sprawowana pół godziny później, tj. o godz. 7.30.

 

8. Po Mszy świętej w biurze parafialnym można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece kosztują 15 zł, małe 7 zł.

 

9. Komenda Powiatowa Policji w Pile przypomina i apeluje, aby nie ufać osobom, podającym się za pracowników Policji, Prokuratury czy Centralnego Biura Śledczego Policji, próbujących wyłudzić pieniądze. Funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych akcjach, nie proszą o przekazanie im gotówki, czy wykonanie przelewu. Prosimy, w przypadku podejrzanych telefonów, rozłączyć się i natychmiast poinformować Policję pod numerem alarmowym. 

 

10. W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Grzelak. Wieczny odpoczynek...

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 21.11.2021

1.Od najbliższego poniedziałku do wtorku 30 listopada, od godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji naszej Ojczyzny - o Boże błogosławieństwo i Bożą ochronę.

 

2. Młodzież z klas I ponadpodstawowych, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej w kościele.

 

3. Zaplanowana na środę Msza z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z chorób duszy i ciała została przeniesiona na inny termin z przyczyn od nas niezależnych.

 

4. Biuro parafialne w środę wieczorem będzie nieczynne.

 

5. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.

 

6. W przyszłą niedzielę początek Adwentu.

 

7. Pierwsza Msza święta w niedziele i święta, od pierwszej niedzieli grudnia tj. od 5 XII, będzie sprawowana pół godziny później, czyli o godz. 7.30.

 

8. W minionym tygodniu odeszli: śp. Wanda Charów, Tadeusz Michalak, Józef Izban - pogrzeb we wtorek o godz. 10.00 oraz Teresa Kania - pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek...

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.11.2021

1. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

 

2. Młodzież z klas VIII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego o godz. 19.00:

a) klasa 8a z Ujścia i klasa 8 z Nowej Wsi Ujskiej we wtorek

b) klasa 8b z Ujścia i klasa 8 z Oleśnicy w środę

c) klasa 8c z Ujścia i klasy 8 z pozostałych szkół w czwartek

 

3. Msza święta dla wszystkich kandydatów do bierzmowania, a więc z klas VIII szkoły podstawowej i I ponadpodstawowych w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

 

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W Nowej Wsi Ujskiej przeżywać będziemy tego dnia odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy. W związku z odpustem Msza święta w Mirosławiu tego dnia będzie sprawowana godzinę wcześniej tj. o godz. 10.00.

 

5. Wszystkich młodych, począwszy od klasy VIII SP zapraszamy do udziału w spotkaniu młodzieży w Mogilnie z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. W programie m.in. koncert ks. Jakuba Bartczaka, rapera. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała.

 

6. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Libanie.

 

7. W minionym tygodniu zmarli: śp. Marek Zdziebło - pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Nowej Wsi Ujskiej oraz śp. Stefania Grzegorek - pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 w Ujściu. Wieczny odpoczynek...

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.11.2021

1. Msza święta w Byszkach w Domu Wiejskim i procesja na cmentarz dzisiaj o godz. 13.00.

 

2. Wymienianki za zmarłych w Ujściu do piątku po Mszy świętej wieczornej. Na filiach po Mszach świętych o godz. 16.30.

 

3. Msza święta w Mirosławiu w intencji naszej Ojczyzny i poległych Powstańców w środę o godz. 10.30. Po Mszy uroczystości przy pomniku poległych Powstańców i w Domu Wiejskim w Mirosławiu.

 

4. Msza święta w Ujściu w intencji naszej Ojczyzny, z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego w środę o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie prosimy o przybycie i wspólną modlitwę w intencji tych, którzy w obronie naszej Ojczyzny oddali swoje życie, a jednocześnie dziękujmy Panu Bogu za wolność i niepodległość i prośmy o pomyślność dla Polski.

 

5. Biuro parafialne w środę wieczorem będzie nieczynne.

 

6. Poświęcenie książeczek dzieciom klas III w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00.

 

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych zbiórka do pusze na pomoc Kościołowi w Libanie. 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA - 31.10.2021

1. Zapraszamy na Noc Świętych dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, a dzieci prosimy o przebranie się za świętego lub anioła.2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w Ujściu o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 14.00 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych, zakończona Mszą świętą przy krzyżu. 

Na filiach Msze święte, a po nich procesja na cmentarz:

a) Nietuszkowo - godz. 8.30

b) Nowa Wieś Ujska - godz. 9.45

c) Mirosław - godz. 11.00

d) Chrustowo - Msza święta z procesją na cmentarz w sobotę o godz. 14.00

e) Byszki - Msza święta w Domu Wiejskim, różaniec za zmarłych i procesja na cmentarz w przyszłą niedzielę o godz. 13.003. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w Ujściu o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30, a na wszystkich filiach o godz. 17.15.4. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych (jednego dnia dla jednego zmarłego) za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża.5. Wymienianki za zmarłych od środy 3 listopada w dni powszednie:

a) w Ujściu po Mszy świętej wieczornej

b) na filiach po Mszy świętej o godz. 16.306. W czwartek przypada I czwartek miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.7. W piątek przypada I piątek miesiąca - spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.8. Obchód chorych:

a) ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00 - Byszki i Nietuszkowo, a od godz. 10.40 - Nowa Wieś Ujska

b) ks. Sebastian w sobotę od godz. 9.00 - Ujście.9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa.  Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali Kalwarię. 

 

11. W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Pietrzyńska z Nietuszkowa. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Kaczorach. Wieczny odpoczynek...

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.10.2021

1. Nabożeństwa różańcowe:

a) na filiach - po Mszy świętej o godz. 16.30

b) w Ujściu - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Dla dzieci - we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. 

 

2. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w zagrabieniu Kalwarii, zwłaszcza przy grobach księży, zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.00. 3. Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek od godz. 17.15.4. Obchód chorych:

a) ks. Rafał - w najbliższą sobotę od godz. 9.00

b) ks. Proboszcz i ks. Sebastian - bez zmian, w I piątek i I sobotę listopada. 5. Zapraszamy na Noc Świętych, czyli wieczorne czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 31 października o godz. 18.00 w naszym kościele. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, a dzieci prosimy o przebranie się za świętego lub anioła.6. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Dawida Pawlickiego. Wieczny odpoczynek...

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.10.2021

1. Nabożeństwa różańcowe:

a) na filiach - po Mszy świętej o godz. 16.30

b) w Ujściu - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Dla dzieci - we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. 

 

2. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się u ks. Rafała lub w zakrystii.

 

3. W minionym tygodniu odeszli: śp. Radosław Potoczko, Danuta Adamczewska, Renata Ponicka, Piotr Linka i Konrad Basta. Wieczny odpoczynek...

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.10.2021

1. Nabożeństwa różańcowe:

a) na filiach - po Mszy świętej o godz. 16.30

b) w Ujściu - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Dla dzieci - we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. 

 

2. Młodzież, grającą na jakichkolwiek instrumentach prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

 

3. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się u ks. Rafała lub w zakrystii.

 

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po nabożeństwie różańcowym.

 

5. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie różańcowym.

 

6. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.10.2021

1. Nabożeństwa różańcowe:

a) na filiach - po Mszy świętej o godz. 16.30

b) w Ujściu - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Dla dzieci - we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. Dzieci otrzymają plansze, na którą będą mogły naklejać obrazki otrzymane po różańcu.

 

2. Młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na różaniec i spotkanie po różańcu:

a) klasy VIII - w czwartek

b) klasy I ponadpodstawowe - we wtorek

 

3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

 

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

5. W minionym tygodniu odeszli: śp. Jan Kuszak, Wiesław Kałdunek i Maria Matusik - Msza święta pogrzebowa za śp. Marię we wtorek o godz. 10.00.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.09.2021

1. Dzieci, zwłaszcza z klas III, zapraszamy po Mszy świętej po odbiór obrazków związanych z niedzielną liturgią. Obrazki wklejamy do otrzymanych książeczek.

2. Koło Gospodyń Wiejskich w Nietuszkowie zaprasza na festyn, który odbywa się dzisiaj w godzinach 13.00-18.00.

 

3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca października. Spowiedź święta dla dzieci o godz. 16.00, a o 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa. Dla pozostałych spowiedź od godz. 17.30.

 

4. Odwiedziny chorych:

* Ksiądz Proboszcz w piątek - od godz. 9.00 w Nietuszkowie i Byszkach, a od 10.40 w Nowej Wsi Ujskiej. 

* księża wikariusze w sobotę od godz. 9.00

 

5. Nabożeństwa różańcowe będziemy sprawować od piątku w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. 

 

6. W najbliższą niedzielę o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich obecnych w kościele. 

 

7. Poświęcenie różańców dzieciom z klas III w najbliższą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11.00.

 

8. W minionym tygodniu odeszła śp. Jolanta Wilk. Wieczny odpoczynek...

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.09.2021

1. Dzieci, zwłaszcza z klas III, zapraszamy po Mszy świętej po odbiór obrazków związanych z niedzielną liturgią. Obrazki wklejamy do otrzymanych książeczek.

2. Msza dziękczynna za tegoroczne żniwa i zbiory, zamówiona przez Rolników z Ujścia zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

3. W minionym tygodniu odeszli: śp. Leonard Kończewski, śp. Leon Górniak (Msza święta pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00) oraz śp. Aniela Pawłowska (Msza święta pogrzebowa w środę o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.09.2021

1. Spotkanie rodziców dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.

2. Msza święta w Nowej Wsi Ujskiej w przyszłą niedzielę będzie sprawowana o godz. 13.00. Po Mszy pobłogosławienie nowego obiektu Straży Pożarnej. Nie będzie Mszy świętej o godz. 9.45.

3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków.

4. Nowa strona internetowa naszej parafii to: parafia-ujscie.pl

5. Dzisiaj w Warszawie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

6. W minionym tygodniu zmarł śp. Ryszard Jeńczyk. Wieczny odpoczynek...

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.09.2021

1. Msze święta na filiach o godz. 16.30:

a) w Nowej Wsi Ujskiej - w poniedziałki i środy 

b) w Nietuszkowie - we wtorki

c) w Mirosławiu - w czwartki

 

2. Ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy pragną zostać ministrantami wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku formacji w czwartek 9 września na godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców. 

 

3. W najbliższą niedzielę 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. 

 

4. W minionym tygodniu odeszli: śp. Marian Żerdzicki oraz śp. Krystyna Parchimowicz. Wieczny odpoczynek...

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.08.2021

1. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek od godz. 17.00

2. Msze święta na rozpoczęcie roku szkolnego w środę 1 września:

a) w Ujściu o godz. 8.00

b) w Mirosławiu o godz. 8.15

c) w Nowej Wsi Ujskiej o godz. 9.45

 

3. Biuro parafialne w środę rano będzie nieczynne.

 

4. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

 

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca września. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00, a godz. 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa. Dla pozostałych od godz. 17.30.

 

6. Obchód chorych:

a) Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00 - Nietuszkowo i Byszki, a od godz. 10.45 - Nowa Wieś Ujska.

b) ks. Sebastian w sobotę od godz. 9.00 - Ujście

 

7. Piesza Pielgrzymka z Ujścia do Skrzatusza wyruszy w sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00. Msza święta dla pielgrzymów w Skrzatuszu będzie sprawowana o godz. 16.30. Koszt pielgrzymki dla powracających autokarem - 30 zł, dla pozostałych - 20 zł. 

 

8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. Janina Kłos i śp. Helena Nowogrodzka. Wieczny odpoczynek...

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.08.2021

1. W czwartek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszy świętej o godz. 18.00 odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

 

2. Obchód chorych przez ks. Rafała w najbliższy piątek od godz. 9.00. Ks. Proboszcz i ks. Sebastian bez zmian - ks. Proboszcz w pierwszy piątek września, ks. Sebastian w pierwszą sobotę września.

 

3. Piesza pielgrzymka z Ujścia do Skrzatusza wyruszy w sobotę 4 września po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapisy w biurze parafialnym. Przy zapisach potrzebna jest znajomość PESEL-u. Koszt pielgrzymki dla powracających autokarem 30 zł, dla pozostałych 20 zł.

 

4. W dniach 25-27 sierpnia parafia pw. św. Wojciecha w Kruszewie będzie gościła kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Początek nawiedzenia w środę 25 sierpnia. O godz. 17.30 nastąpi powitanie obrazu i procesja do kościoła, następnie Msza święta. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a o północy Pasterka Maryjna. Zakończenie nawiedzenia w piatek Mszą świętą o godz. 16.00.

 

5. W minionym tygodniu zmarli: śp. Franciszek Sołtysiak oraz śp. Zdzisław Opara. 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – 15.08.2021

1. Dzisiaj odpust w Nietuszkowie. Sumę odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował Ojciec Franciszkanin Jesse Just. Po Mszy świętej zapraszamy na festyn parafialny przy świetlicy wiejskiej.

2. Piesza pielgrzymka z Ujścia do Skrzatusza wyruszy w sobotę 4 września po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapisy w biurze parafialnym. Przy zapisach potrzebna jest znajomość PESEL-u. Koszt pielgrzymki dla powracających autokarem 30 zł, dla pozostałych 20 zł.

3. Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Rafała Wojciechowskiego dekanalnym duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu chodzieskiego. Życzymy mu owocnej posługi.

4. W minionym tygodniu odszedł śp. 

 

Ogłoszenia parafialne 08.08.2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu odpust w Nietuszkowe. Sumę odpustową o godz. 12.00 będzie celebrował Ojciec Franciszkanin Jesse Just. Po Mszy świętej przy świetlicy wiejskiej festyn parafialny. Zapraszamy najpierw na Mszę świętą, a później na festyn. W związku z odpustem Msza święta w Mirosławiu będzie sprawowana o godz. 8.30.

2. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Edwarda Kujawę i Marię Tadych.

 

Ogłoszenia parafialne 27.06.2021r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. We wtorek przypada uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza Święta w Ujściu o godz.10.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.

3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca lipca. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.15, a po Mszy Świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii.

4. Obchód chorych:- ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00 Nietuszkowo i Byszki, a od godz. 10.40 Nowa Wieś Ujska,- chorzy ks. Szymona w piątek od godz. 9.00,- ks. Sebastian w sobotę od godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę odpust na Kalwarii ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. O godz. 11.30 procesja z Krzyżem na Kalwarię, przy XII stacji Msza Święta, którą będzie sprawował Ojciec Franciszkanin Jesse Just, a po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem do kościoła, podczas tej procesji prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, ponadto prosimy o niesienie feretronów i sztandarów. W związku z odpustem Msze Święte w Nowej Wsi Ujskiej i Mirosławiu będą sprawowane w sobotę o godz. 19.30.

6. Z dniem 1 lipca opuszcza naszą parafię Ks. Szymon Ciesielski i przechodzi do parafii Św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. Ks. Szymonowi dziękujemy za czteroletnią posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego i pomyślności na nowej placówce.

7. Komunikat pana Burmistrza: Na terenie gminy Ujście działają dwa punkty szczepień, w których można zarejestrować się na szczepienie: Przychodnia Lekarska w Mirosławiu nr 72 i Przychodnia Lekarska w Kruszewie ul. Szkolna 2. W celu ułatwienia dotarcia do punktów szczepień Urząd Miejski w Ujściu organizuje bezpłatny transport naszczepienia dla:- osób niepełnosprawnych tj. posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupę z w/w schorzeniami,- osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Chęć skorzystania z dowozu można zgłaszać z 2-dniowym wyprzedzeniem od poniedziałku do piątku w godz. Od 7.30 do 15.30. Numery telefonów do punktów szczepień i Urzędu Miejskiego:Przychodnia Lekarska w Mirosławiu: 690 199 564Przychodnia Lekarska w Kruszewie: 67 283 91 18Urząd Miejski w Ujściu: 67 284 00 03 wew. 46

 

Ogłoszenia parafialne 20.06.2021r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ujściu po Mszy Świętej wieczornej, a na filiach po Mszach Świętych o godz. 16.30.

2. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi i zapraszamy na Mszę Świętą z okazji kończącego się roku szkolnego:- w Nietuszkowie we wtorek od godz. 16.00,- w Nowej Wsi Ujskiej w środę od godz. 16.00,- w Mirosławiu w czwartek od godz. 16.30,Msze Święte w kaplicach o godz. 16.30;- w Ujściu spowiedź święta w czwartek od godz. 17.15, a Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników naszych szkół w czwartek o godz. 18.00.

3. Przypominamy, że z dniem dzisiejszym zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

4. Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski z dniem 1 lipca odwołuje z naszej parafii Ks. Szymona Ciesielskiego, nową placówką Ks. Szymona będzie parafia Św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. W miejsce Ks. Szymona został mianowany do naszej parafii Ks. Neoprezbiter Rafał Wojciechowski. 

 

Ogłoszenia parafialne 13.06.2021r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ujściu po Mszy Świętej wieczornej, a na filiach po Mszach Świętych o godz. 16.30.

2. Biuro parafialne w środę rano będzie nieczynne.

3. Od przyszłej niedzieli tj. 20 czerwca Księża Biskupi znoszą dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

 

Ogłoszenia parafialne 06.06.2021r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 18.00. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek wokół kościoła, a w czwartek do czterech ołtarzy na Kalwarię. O obsługę procesji prosimy:- w poniedziałek parafian z Chrustowa,- we wtorek z Mirosławia i Jabłonowa,- w środę z Nietuszkowa,- w czwartek z Ujścia.

2. W czwartek po procesji w kościele błogosławieństwo wianków i ziół.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za pobożne i publiczne odmówienie ww. aktu można dostąpić odpustu zupełnego. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek nie obowiązuje nas wstremiężliwość od pokarmów mięsnych.

 

Ogłoszenia parafialne 30.05.2021r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa od wtorku po wieczornej Mszy Świętej,

2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu wUjściu o godz. 7.00, 9.00 – po tej Mszy Świętej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy na Kalwarię, po powrocie przed kościołem błogosławieństwo i Msza Święta, ponadto jeszcze Msza Święta o godz. 16.30. Msze Święte na wszystkich filiach będą sprawowane w środę o godz. 19.30, dlatego biuro parafialne w środę wieczorem będzie nieczynne. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków w Boże Ciało i podczas Oktawy, zwracamy się z prośbą o niesienie sztandarów, a wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu ołtarzy prosimy o przybycie we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

3. Procesje w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła w piątek i sobotę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.W piątek o obsługę procesji prosimy parafian z Byszek, a w sobotę z Nowej Wsi Ujskiej.

4. Ks. Sebastian wraz z kolegami kursowymi w piątek o godz. 12.00 będzie sprawował Mszę Świętą dziękczynną za dar kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału.

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca czerwca. Spowiedź Święta w piątek od godz. 17.15.6. Obchód chorych wszyscy księża w sobotę od godz. 9.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 23.05.2021r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Nabożeństwa majowe w Ujściu po wieczornej Mszy Świętej,

2. Apele Jasnogórskie w Grocie Matki Bożej na Kalwarii w soboty majowe o godz. 21.00.

3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. Biuro parafialne w środę rano będzie nieczynne.

5. Ks. Sebastian wraz z kolegami kursowymi będą w naszej parafii obchodzić kolejną rocznicę swoich święceń kapłańskich. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą przez nich odprawianą w przyszły piątek 4 czerwca o godz. 12.00.

6. W związku z sytuacją pandemiczną tegoroczna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy odbędzie się na Kalwarii. Wszystkich chętnych chcących się zaangażować w pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej do zakrystii.

7. Komunikat Policji: „Szanowni Państwo nigdy nie przekazujcie pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów osobom, których nie znacie, nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze! Gdy spotkacie się z taką sytuacją rozłączcie rozmowę i powiadomcie Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112”. 

 

Ogłoszenia parafialne 16.05.2021r.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Nabożeństwa majowe:- w Ujściu po wieczornej Mszy Świętej,- w Byszkach codziennie przy figurze o godz. 19.00,- w Chrustowie w niedziele na cmentarzu o godz. 18.00.

2. Apele Jasnogórskie w Grocie Matki Bożej na Kalwarii w soboty majowe o godz. 21.00.

3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w Białym Tygodniu na Msze Święte o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego. 

 

Ogłoszenia parafialne 9.05.2021r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Nabożeństwa majowe:- w Ujściu po wieczornej Mszy Świętej,- w Byszkach codziennie przy figurze o godz. 19.00,- w Chrustowie w niedziele na cmentarzu o godz. 18.00.

2. Apele Jasnogórskie w Grocie Matki Bożej na Kalwarii w soboty majowe o godz. 21.00.

3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, środę i czwartek:- klasa III b o godz. 15.30,- klasa III a i wioski o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta przed Pierwszą Komunią Świętą dla dzieci i ich rodzin w najbliższą sobotę:- klasa III a i wioski o 9.00,- klasa III b o godz. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 10.15 i 12.00 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy o udział w pozostałych Mszach Świętych. Msze Święte w Ujściu o 7.00, 9.00 i 16.30.

6. W poniedziałek 17 maja od godz. 13.00 w Ośrodku Zdrowia w Ujściu przy ul. Wojska Polskiego odbędą się badania USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych oraz USG tarczycy, nerek, piersi, stawów oraz Echo serca. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

 

Ogłoszenia parafialne 2.05.2021r.

V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu:- w Ujściu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30,- w Nietuszkowie o godz. 8.30,- w Nowej Wsi Ujskiej o godz. 9.45,- w Mirosławiu o godz. 11.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.

3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca maja. Spowiedź Święta dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 – Msza Święta pierwszo-piątkowa, dla pozostałych Spowiedź Święta od godz. 17.30.

4. Nabożeństwa majowe:- w Ujściu po wieczornej Mszy Świętej,- w Byszkach codziennie przy figurze o godz. 19.00,- w Chrustowie w niedziele na cmentarzu o godz. 18.00.

5. Apele Jasnogórskie w Grocie Matki Bożej na Kalwarii w soboty majowe o godz. 21.00. 

 

 

Ogłoszenia parafialne 25.04.2021r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1.    W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w sobotę po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00, na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. W Byszkach nabożeństwa majowe przy figurze o godz.19.00.

2.    2. Apele Jasnogórskie w Grocie Matki Bożej na Kalwarii w soboty majowe o godz. 21.00.

3.    3. Obchód chorych – wszyscy księża w sobotę od godz. 9.00, a w Nowej Wsi Ujskiej od godz. 10.40.

4.    4. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę na inwestycje remontowe w naszej parafii.

5.    5. Po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, a w ciągu tygodnia dołączmy do naszych modlitw prośbę o powołania do służby w Kościele. 

 

Ogłoszenia parafialne 18.04.2021r.
III NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W piątek przypada  uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Po Mszach Świętychzbiórka do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

3. Wczoraj w południe dwóch młodych chuliganów z Mirosławia zaczęło dewastować Grób Pański na Kalwarii. Powybijali szyby, powyłamywali ramy w oknach, dzięki sprawnej interwencji mieszkańców Ujścia zostali zatrzymani i przekazani Policji. Straty szacuje się na ponad 10.000 zł. 

 

Ogłoszenia parafialne 11.04.2021r.

II NIEDZIELA WIELKANOCYMIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.

2. Spowiedź święta dla dzieci klas III w najbliższą sobotę:- klasa III a i dzieci z wiosek o godz. 9.00.- klasa III b o godz. 10.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 4.04.2021r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wszystkim Drogim Parafianom i naszym Gościom życzymy błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem. Niech On nas wspiera, niech umacnia naszą nadzieję i wiarę,które pomogą razem ze zwycięskim Chrystusem pokonywać codzienne zniechęcenie, przeciwności, choroby, lęk, grzech i śmierć i jak najszybciej powrócić do normalności.1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy mimo pandemii uczestniczyli w Gorzkich Żalach, Drogach Krzyżowych, Rekolekcjach Wielkopostnych i Świętym Triduum Paschalnym. Dziękuje ks. Sebastianowi, lektorom, ministrantom i wszystkim biorącym czynny udział za przygotowanie i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Ks. Szymonowi i grupie młodzieżowej za przygotowanie Ciemnicy, pani Małgorzacie i Pawłowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, panom z Zakładu Gospodarki Komunalnej za nagłośnienie Kalwarii. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali Kalwarię. Bóg zapłać za złożoną w Wielkim Poście Daninę Wielkopostną. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim za to dobro błogosławi.

2. Jutro w II święto Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte według porządku niedzielnego, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na KUL.

3. Koronka do Bożego Miłosierdzia przed świętem Bożego Miłosierdzia jutro przed Mszą Świętą o godz. 7.00, a w dni powszednie przed Mszą Świętą wieczorną.

4. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

 

Ogłoszenia parafialne 28.03.2021r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę – Msze Święte w Ujściu o godz. 7.00 i 18.00.

2. Spowiedź Święta:- w Ujściu: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30 i po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19.15, w środę od godz. 17.15 i po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.- w Nowej Wsi Ujskiej: w poniedziałek od godz. 16.00 do Mszy Świętej,- w Mirosławiu w poniedziałek od godz. 16.30 do godz. 17.00,- w Nietuszkowie we wtorek od godz. 16.00 do godz. 16.30.

3. W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę o godz. 19.00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 7.30. Niech będzie ona wyrazem wdzięczności za dar Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.

4. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 15.00. Bardzo prosimy o założenie masek i zachowanie odpowiedniej odległości, a o godz. 19.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej, która kończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W związku z zarządzeniami Ks. Prymasa o nie organizowaniu procesji – do Grobu Pańskiego udadzą się kapłani i asysta. Wierni pozostają w kościele. Podobnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rano do Grobu Pańskiego udaje się kapłan z asystą i przynosi do kościoła Najświętszy Sakrament. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w piątek do godz. 22.15 i w sobotę od godz. 7.30 do godz. 18.30. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.Zaleca się również zachowanie postu jakościowego w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.

5. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 19.00. Na obchód Wigilii Paschalnej przynosimy świece.

6. Święcenie potraw w Wielką Sobotę – ma być na zewnątrz:- w Ujściu przed kościołem o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00,- w Nietuszkowie i Byszkach o godz. 10.00 ( w Nietuszkowie przed kaplicą, w Byszkach koło figury),- w Chrustowie i Mirosławiu o godz. 10.20 ( W Chrustowie koło świetlicy, w Mirosławiu przed nową kaplicą),- w Nowej Wsi Ujskiej i Jabłonowie o godz. 10.40 (w Nowej Wsi Ujskiej przed kaplicą, w Jabłonowie przy stawie)

7. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 14.45, w sobotę o godz.. 15.00 w Grobie Pańskim, w niedzielę o godz. 6.00 w kościele.8. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 kapłan wychodzi z Grobu Pańskiego z Najświętszym Sakramentem, błogosławieństwo przed kościołem i w kościele i Msza Święta. Pozostałe Msze Święte w Ujściu o godz. 9.00, 11.00 i 16.30. W Nietuszkowie Msza Święta o 8.30, w Nowej Wsi Ujskiej o godz. 9.45, w Mirosławiu o godz. 11.00.

9. Obchód chorych:-ks. Proboszcz w Wielki Czwartek od godz. 9.00 Nietuszkowo i Byszki, a od godz.10.30 Nowa Wieś Ujska,- księża wikariusze w Wielki Piątek od godz. 9.00.

 

Ogłoszenia parafialne 21.03.2021r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

2. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:- o godz. 16.30 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież,- dla pozostałych po Mszy Świętej wieczornej. Na filiach po Mszy Świętej o godz. 16.30:- w Nietuszkowie we wtorek,- w Nowej Wsi Ujskiej w środę,- w Mirosławiu w czwartek.

3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję zapraszamy ze świecami w czwartek na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnich dniach mimo niesprzyjające pogody sprzątali Kalwarię, zwracamy się również z serdeczną prośbą o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła na zbliżające się święta w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

5. W najbliższą sobotę od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej.

6. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie palm.

7.Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę na inwestycje remontowe w naszej parafii. 

 

Ogłoszenia parafialne 14.03.2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale w Ujściu w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

2. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:- o godz. 16.30 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież,- dla pozostałych po Mszy Świętej wieczornej.- na filiach po Mszy Świętej o godz. 16.30:W Nietuszkowie we wtorek,W Nowej Wsi Ujskiej w środę,W Mirosławiu w czwartek.

3. Tradycyjnie w Wielkim Poście jest zbierana Danina Wielkopostna, która jest przeznaczona na cele diecezjalne.

4. W piątek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej.

6. W przyszłą niedzielę w Mirosławiu o godz. 11.00 suma odpustowa ku czci Św. Józefa. 

 

Ogłoszenia parafialne 7.03.2021r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczęliśmy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które potrwają do środy. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi:- w Ujściu: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 19.00, w środę o godz. 10.00 – Msza Święta będzie sprawowana w intencji chorych, połączona z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych,- w Nietuszkowie Msze Święte z nauką rekolekcyjną: w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00,- w Nowej Wsi Ujskiej w poniedziałek i środę o godz. 18.00,- w Mirosławiu we wtorek o godz. 18.00, w środę o godz. 17.00. Składka w te dni będzie przeznaczona na Kongregację Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu.

2. Biuro parafialne we wtorek i środę będzie nieczynne.

3. Gorzkie Żale w Ujściu w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

4. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:- o godz. 16.30 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież,- dla pozostałych po Mszy Świętej wieczornej.

5. Dzieci pierwszo-komunijne wraz z rodzicami zapraszamy ze świecami na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godz. 14.00. Podczas Mszy Świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych i poświęcenie książeczek, świec i medalików oraz różańców tym dzieciom, które nie mają jeszcze poświęconych. 

 

Ogłoszenia parafialne 28.02.2021r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale w Ujściu w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

2. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:- o godz. 16.30 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież,- dla pozostałych po Mszy Świętej wieczornej.

3. Droga Krzyżowa na filiach po Mszy Świętej o godz. 16.30:- w Nietuszkowie we wtorek,- w Nowej Wsi Ujskiej w środę,- w Mirosławiu w czwartek.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca marca. Spowiedź święta dla dzieci w piątek od godz. 16.00, a Komunia pierwszo-piątkowa po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30.

6. Obchód chorych:- ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00 – Nietuszkowo i Byszki, a od godz. 10.30 – Nowa Wieś Ujska,- ks. Wikariusze w sobotę od godz. 9.00.

7. Tradycyjnie w Wielkim Poście jest zbierana Danina Wielkopostna, która przeznaczona jest na celediecezjalne.

8. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę na inwestycje remontowe w naszej parafii. Po MszyŚwiętej zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

9. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Msze Święte w niedzielę w Ujściu bez zmian, natomiast na filiach będą zmiany:- w Nietuszkowie Msza Święta będzie sprawowana o godz. 8.00.- w Nowej Wsi Ujskiej o godz. 10.00,- w Mirosławiu – Msza Święta będzie sprawowana o godz. 12.00. W czasie Rekolekcji Wielkopostnych w przyszły poniedziałek 8 marca, wtorek 9 marca i środę 10 marca Msze Święte z nauką rekolekcyjną w Ujściu będą sprawowane o godz. 10.00 i 19.00,- w Nietuszkowie Msze Święte z nauką rekolekcyjną: w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00,- w Nowej Wsi Ujskiej w poniedziałek i środę o godz. 18.00,- w Mirosławiu we wtorek o godz. 18.00, w środę o godz. 17.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 21.02.2021r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale w Ujściu w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach odprawianych w kościele można raz w tygodniu dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Msze Święte wieczorne w niedzielę Wielkiego Postu będą sprawowane po Gorzkich Żalach.

3. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:- o godz. 16.30 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież,- dla pozostałych po Mszy Świętej wieczornej.

4. Droga Krzyżowa na filiach po Mszy Świętej o godz. 16.30:- w Nietuszkowie we wtorek,- w Nowej Wsi Ujskiej w środę,- w Mirosławiu w czwartek.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

6. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, a więc za dwa tygodnie rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Ulegną wtedy zmianie godziny Mszy Świętych sprawowanych na filiach:- w Nietuszkowie Msza Święta będzie sprawowana pół godziny wcześniej tj. o godz. 8.00.- w Nowej Wsi Ujskiej 15 minut później tj. o godz. 10.00,- w Mirosławiu – Msza Święta będzie sprawowana godzinę później tj. o godz. 12.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 14.02.2021r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczynamy tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. W swoich modlitwach pamiętajmy o tej intencji.

2. W środę początek Wielkiego Postu. Środa Popielcowa jest w całym Kościele dniem pokuty, w którym obowiązuje nas post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa skromne.Msze Święte w środę:- w Ujściu o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30;- na wszystkich filiach o godz. 17.15.Podczas każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem.

3. Biuro parafialne w środę będzie nieczynne.

4. Droga Krzyżowa w Ujściu w piątek:- o godz. 16.30 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież,- dla pozostałych po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa w Mirosławiu w czwartek po Mszy Świętej o godz. 16.30.

5. Gorzkie Żale w Ujściu w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach odprawianych w kościele można raz w tygodniu dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

6. Msze Święte wieczorne Wielkiego Postu będą sprawowane po Gorzkich Żalach.

7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 7.02.2021r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Msze Święte na filiach w dni powszednie o godz. 16.30.- w Nowej Wsi Ujskiej w poniedziałek i środę,- w Nietuszkowie we wtorek,- w Mirosławiu w czwartek.

2. Biuro parafialne w środę rano będzie nieczynne.

3. W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza Święta za chorych połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie sprawowana w czasie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych, które odbędą się w III Niedzielę Wielkiego Postu.

4. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych w niedzielę 21 lutego, a więc za dwa tygodnie po Mszy Świętej o godz. 11.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 31.01.2021r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Msze Święte na filiach w dni powszednie o godz. 16.30. W tym tygodniu w poniedziałek i w środę w Nowej Wsi Ujskiej, a w czwartek w Mirosławiu.

2. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte we wtorek:- w Ujściu: o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30,- na wszystkich filiach o godz. 17.15.Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie świec.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30.

4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca lutego. Spowiedź święta dla dzieci w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 – Msza Święta pierwszo-piątkowa. Dla pozostałych spowiedź święta od godz. 17.30. W piątek przypada również wspomnienie Św. Agaty – dziewicy i męczennicy. Po Mszach Świętych poświęcenie chleba i wody.

5. Obchód chorych:- ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.00 – Nietuszkowo i Byszki, a od godz. 10.30 – Nowa Wieś Ujska,- ks. Wikariusze w sobotę od godz. 9.00.

6. Od przyszłej niedzieli pierwsza Msza Święta w Ujściu w niedzielę i święta będzie sprawowana o godz.7.00, a po Mszy Świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka modlitwa. Zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich obecnych w kościele.

 

Ogłoszenia parafialne 24.01.2021r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Ap.

2. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę na inwestycje remontowe w naszej parafii.

3. Od pierwszej niedzieli lutego, czyli za dwa tygodnie pierwsza Msza Święta w Ujściu w niedzielę i święta będzie sprawowana o godz. 7.00. 

 

Ogłoszenia parafialne 17.01.2021r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym na Msze Święte sprawowane w intencjach mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech Pan Bóg błogosławi. 

 

Ogłoszenia parafialne 10.01.2021r.

CHRZEST PAŃSKI

1.    W tym tygodniu Msze Święte na filiach w intencji ich mieszkańców z uroczystym błogosławieństwem ogodz. 16.30:- we wtorek w Nietuszkowie,- w środę w Nowej Wsi Ujskiej,- w czwartek w Mirosławiu, Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 

Ogłoszenia parafialne 2.01.2021r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. W tym tygodniu Msze Święte wieczorne z uroczystym błogosławieństwem o godz. 18.00 będą sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości:- w poniedziałek za mieszkańców Byszek,- we wtorek Chrustowa,- w czwartek Jabłonowa,- w piątek Ujścia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana uroczystością Trzech Króli. Msze Święte w Ujściu i na filiach według porządku niedzielnego. Podczas Mszy Świętych poświęcenie kadzidła i kredy, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. 

KONTAKT

Tel. do Ks. Proboszcza: 693 600 995

E-mail: parafia.ujscie@gmail.com

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka 

pw. św. Mikołaja

Pl. Wiosny Ludów 1

64-850 Ujście

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com. Wszelkie prawa zastrzeżone 2021